ÇAMELİ ELMALI'DA HAKKI BULUT RÜZGARI ESTİ

Anadolu'nun yaşayan efsanelerinden Hakkı Bulut, Denizli'nin Çameli ilçesinin Elmalı Mahallesi'nde düzenlenen Yayla Turizmi ve Alabalık Şenliği'nde sahne aldı. 

Anadolu'nun yaşayan efsanelerinden Hakkı Bulut geçtiğimiz günlerde Denizli'nin Çameli ilçesinin Elmalı Mahallesi'nde düzenlenen Yayla Turizmi ve Alabalık Şenliği'nde sahne aldı. 

Çameli, Elmalı Mahallesi'nde düzenlenen şenliğe katılan Hakkı Bulut, 50 yıllık sanat yaşamında milyonların ruhuna dokunan eserlerini seslendirdi. Haber48 mikrofonuna zaman ayırarak açıklamalarda bulunan yaşayan efsane, binlerce vatandaş tarafından coşkuyla karşılandı. Mütevazi tavırlarıya dikkat çeken ve hayranlarını geri çevirmeden hatıra fotoğrafı çektiren Hakkı Bulut, Elmalı Mahallesi'nde düzenlenen şenliğe renk kattı.YÖRENİZ ÇOK GÜZEL

Anadolu Turnesi'ne çıktığını ifade eden Hakkı Bulut, Çameli ilçesini tüm gün gezip görme fırsatı bulduğunu ve çok beğendiğini belirtti. Doğal suları, cevizi, çam ağaçlarının havası ve Çameli Belediyesi'nin iştiraki olan Çameli Taş Konakları'nı beğendiğini ifaden Hakkı Bulut, "En sonunda oh be dört duvardan kurtuldum" dedi.DAVET EDİLDİĞİM SÜRECE HER YERE GELİRİM

Kariyeri boyunca hiç durmadan üreten ve sanatını icra eden biri olduğunu ifade eden Hakkı Bulut, davet edildiği sürece her yere gelebileceğini vurguladı. İnsanları kırmamak için elinden geleni yaptığını belirten Bulut, düğün, kına, sünnet gibi birçok etkinliğe de katıldığını söyledi. Hakkı Bulut'un beyanı üzerine yönelttiğimiz soru neticesinde, davet edilmesi durumunda önümüzdeki dönemde tekrar bölgemize geleceğinin sözünü aldık.

Sanat yaşamı boyunca bir çok çiftin eserleriyle hasret giderdiğini ifade eden Hakkı Bulut, bundan daha büyük bir mutluluk olmadığını söyledi.

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7