Cezaevine Uyuşturucu Sokan Avukata 18 Yıl Hapis İstemi

Bursa’da görüşmeye gittiği cezaevindeki mahkûmlara uyuşturucu madde sattığı öne sürülen avukat A.A. (32) hakkında 18 yıla kadar hapis cezası istemi ile dava açıldı.

Cezaevine Uyuşturucu Sokan Avukata 18 Yıl Hapis İstemi

Bursa H Tipi Cezaevi’nde, pandemi sürecinde virüsün yayılmasını engellemek için görüş odalarına yapılan cam paravanların sürekli olarak kırılmasından şüphelenen infaz koruma memurları, görüşmek için cezaevine gelen avukatları ve müvekkillerini incelemeye aldı.

KOĞUŞLARDA UYUŞTURUCU MADDE YAKALANDI

Bursa Barosu avukatlarından A.A.’nın sürekli olarak cezaevine geldiği ve mahkûmlarla kısa süreli görüşmeler yaparak ayrıldığı vurgulandı. İnfaz koruma memurları, Avukat A.A.'nın görüştüğü tutukluların koğuşlarında yaptıkları aramalarda ise uyuşturucu madde yakaladı. 

Gözaltına alınan ve Bursa Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edilen A.A., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itirazı üzerine tekrar gözaltına alınan, A.A., bu kez tutuklanarak cezaevine kondu. Yaklaşık 2 ay cezaevinde kalan avukat, hazırlanan iddianamenin kabul edilmesinden sonra, hûkim kararıyla tahliye edildi. Hakkında, Bursa 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, ‘Uyuşturucu temin etmek’ suçundan 10 ile 18 yıl arası hapis cezası istemiyle dava açılan A.A., cezaevi girişinde sadece X-Ray cihazından geçirildiği ancak avukatlık statüsü nedeniyle üzerinin detaylı aranmadığı, uyuşturucu maddeleri cezaevine rahatlıkla sokarak cam paravanlardan mahkûmlara gramlık küçük paketlerle satmakla suçlanıyor. 

Kaynak: DHA
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2021, 14:14

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER