CHP’li Başarır ve Bakan Soylu Arasında Gergin Anlar!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, İçişleri Bakanlığı’nın bütçesinin görüşmeleri devam ediyor.

CHP’li Başarır ve Bakan Soylu Arasında Gergin Anlar!

Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan’ın intiharını gündeme taşıyan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, şu ifadeleri kullandı:


“Sayın Bakanı, İçişleri Bakanlığı’nı yıpratmak isteyecek son parti CHP’dir. Benim ülkemde gencecik bir emniyet müdürü, Silivri Emniyet Müdürü intihar etti. İddia neydi? Sayın Bakanın oğlu, bir gece yarısı, bir şüphelinin bırakılması için baskı yapmasıydı. Güvenlik müdürünüzün arama kayıtlarının çıkmasıydı. Sayın Bakan bununla ilgili hesap verdiniz mi? Yazık değil mi?”


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun karşılığı üzerine Başarır;


“Bana laf atmayın, Sayın Bakan. Bunlara cevap verin… Sayın Bakan laf atmayın, haddinizi bilin. Sesimi yükseltirim size. Haddinizi bilin. Laf atmayın. Terbiyesiz sensin. Kanunsuzsun. Hadi oradan. Yakışmıyorsun sen bu ülkeye. Yalan mı? Yazık. Sen de bu ülkenin yüz karasısın. Cumhuriyet tarihinde senin gibisi gelmedi. Ayıp, yüzün kızarmıyor senin. Sensin yalancı. Ucuz kabadayı seni” dedi.
Soylu, tartışmalar sırasında; “Ben altı yıldır ilk kez böyle bir bütçe görüyorum. Bunun sebebi de Engin Özkoç’tur. Talimatı da Kemal Kılıçdaroğlu’ndan almıştır” dedi. Soylu, CHP’li Başarır’a yönelik de “Sen zehirli bir yılansın” ifadesini kullandı.


Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 13:32

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER