'Çöp' Bahanesiyle Karantinayı İhlal Etti, Ceza Yedi

Kırıkkale'de gece yarısı karantinayı ihlal eden korona virüs karantinasındaki bir kişi, çöp atmak için sokağa çıktığını belirtse de de 4 bin 50 lira para cezasından kurtulamadı. Temaslı durumdaki bir genç kızın ailesine de para cezası kesildi.

'Çöp' Bahanesiyle Karantinayı İhlal Etti, Ceza Yedi

Kırıkkale Valiliği koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Salgın Denetim Merkezi (İSDEM) ekiplerince, koronavirüs ile mücadele kapsamında çalışmalar sürdürülüyor. Salgının yayılımını engellemek amacıyla karantina ihlali yapan kişilere yönelik sıkı denetimler yapılıyor. Günlük 100'ün üzerinde pozitif vaka artışının görüldüğü kentte, 24 saat esasına göre HES kodu kontrolleri gerçekleştiriliyor.

Yeni Mahalle 169. Sokakta devriye gezen polis ekipleri, gece yarısı çöp atmak için dışarı çıkan Dursun Can Özcan'ın GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrolünü yaptı. Özcan'ın GBT kontrolünde Kovid-19 PCR testinin pozitif olduğu tespit edildi. Polis, durumu İl Salgın Denetim Merkezi (İSDEM) ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, karantina ihlali yapan Dursun Can Özcan'a 4 bin 50 lira idari para cezası uyguladı.

Özcan, çöp atmak için dışarı çıktığını söylese de cezadan kurtulamadı. Buradaki işlemlerin arından evinde karantinaya alındı.

Atatürk Bulvarı üzerinde de Bekçiler tarafından yapılan GBT kontrollerinde N.T.'nin Korona virüs temaslısı olduğu tespit edildi. Filyasyon ekiplerince yapılan işlemden sonra 17 yaşındaki N.T. ekip aracıyla evine bırakıldı. Ailesine de 4 bin 50 lira idari para cezası kesildi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 15:59

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER