Cübbeli: Ben Asla Kurumların Düşmanı Değilim

'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, "Çocuklarınızı imam hatip, ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin" sözleri üzerine gelen tepkilere yanıt verdi. Sözlerinin arkasında durduğunu söyleyen Ünlü, "İmam hatiplere kurumsal olarak karşı değiliz" ifadesini kullandı.

Cübbeli: Ben Asla Kurumların Düşmanı Değilim

"Çarşafla gidip başı açık çıkan var. Kaç kişi telefon etti, bildirdi. Biz imam hatiplere kurumsal olarak karşı değiliz. Kapanmasından taraftar değiliz. Ama madem burada din ilmi hizmeti veriliyor, burada itikat bozukluğuna mahal olamaz" şeklinde konuşan Ünlü, "Ben asla kurumların düşmanı değilim. Göndermeyin demedim. Ama bu bir sallamak için bir sarsmak için, bir kendinize gelin demek için. Ağzımdan öyle çıktı. Bazı kişilerin yaptığı, tümüne mal edilmez. Haklısınız..." dedi.

Kızı imam hatip lisesine giden bir babayla konuşmasını aktaran Ünlü, "Kız çocuğu adet halinde. Erkek hoca, gelmiş çocuğu zorluyor. Müsait değil anlasana... Okuyacaksın... Bağırıyor çocuğa... Ya ben adet halindeyim demek zorunda kalıyor, yüzü kıpkırmızı olmuş, ağlayarak çıkmış sınıftan" sözlerine yer verdi.

Kaynak: T24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER