Cübbeli'den Hayrat ve Cami Yaptıranlarına Tepki

‘Çocuklarınızı imam hatip lisesine ve ilahiyata göndereceğinize düz okullara gönderin’ sözleri ile gündeme gelen Cübbeli Ahmet Hoca ismiyle tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’den bir çıkış daha geldi.

Cübbeli'den Hayrat ve Cami Yaptıranlarına Tepki

Hayrat ve cami yaptıran iş insanların eleştiren Cübbeli Ahmet, ‘Gidiyor cami yaptırıyor. Yapma o hayırları kardeşim. Cami dolu, çeşme dolu. İşçisi geçinemezken patronun hayrı kabul olmaz. Hükümetin mecbur ettiği ücretle geçinebilir mi işçi?’ ifadesini kullandı.


Cübbeli, “Gidiyor cami yaptırıyor anamın hayratı için, gidiyor köprü yaptırıyor babamın hayratı için. Orada yanında çalıştırdığının ücretini vermiyor. Senin ananın babanın ruhuna hayrat gider mi kardeşim ya. Burada kul hakkı var. Önce işçinin teri kurumadan onu vereceksin. Sonra asgari ücret diyorlar, niye asgari ücretten veriyorsun kardeşim?” dedi.


Cübbeli, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Ben şu kadar veriyorum bu kadar veriyorum şöyle hayır yapıyorum böyle hayır yapıyorum diyenler var. Yapma o hayırları kardeşim. Bunu senin vermek mecburiyetinde olduğun asgari ücret 2400 lira ise ver ona 5 bin lira. Al de ki 2600 lira da benden. O 2600’ü de ananın babanın hayrına ruhlarına gönder.


‘CAMİ DOLU ÇEŞME DOLU’


Cami dolu, çeşme dolu. Yanında çalıştırdığının hakkını veriyorum diyorsun. Hükümetin mecbur ettiği ücreti veriyorsun. Hükümetin mecbur ettiği ücretle geçinebilir mi işçi? 4 kişiyiz diyor demin haberlerde, 3 bin lirayla geçinmeye çalışıyor. Nasıl geçinecek kiradaki ya. Elektrik, su ve doğalgaz faturası derken kirayla birlikte zaten 2 bin lira gitti kafadan. Bodrumda otursan bin liradan aşağı ev kirası kalmadı. Nasıl bu insan 4 kişi geçinecek ya. Bu nasıl bir vicdansızlıktır. Ama maalesef Müslüman iş adamları namazlı abdestli efendiler senede 5 kere umreye gidiyorum diyor. Yatları var katları var. Kaç lira ücret veriyorsun diye sorunca asgari ücret diyorlar. El insaf, el vicdan ya.”
 

Kaynak: T24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER