CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖĞRENCİLERE BURS MÜJDESİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020 Ocak ayı itibariyle lisans öğrencilerinin öğrenim kredisi veya bursunun 550 lira olacağını açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖĞRENCİLERE BURS MÜJDESİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM grup toplantısında öğrencilere müjdeyi verdi. 2020 Ocak ayı itibariyle lisans öğrencilerin öğrenim kredisi veya bursunun yüzde 10 artış ile 550 liraya çıkacağını duyuran Erdoğan öğrenim kredisi rakamlarının Ocak ayından itibaren yüksek lisansta bin 100 lira, doktorada bin 650 lira olarak uygulanacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda AK Parti dönemlerinde yapılan hizmetleri ve hayata geçirilen reformları anlatırken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Genel Müdürü olduğu dönemlerden örnekler vererek “Bu ülkenin sağlığı buna teslim edildi, maalesef sağlıksız bir Türkiye çıktı. Adeta çoğu kaporta ve motordan ibaret 618 ambulansa sahip bir ülke devralmıştık. Bugün uçağı, deniz motoru, paletlisi, tekerleklisi ile her biri en ileri donanıma sahip 5 bin 500 ambulansa sahip bir Türkiye var. Bunlar özellikle yaşı 35 altında olanların anlamakta zorluk çekecekleri büyük bir değişimin ifadesidir” şeklinde konuştu.

Savunma sanayinde yerli üretimi yüzde 20'den yüzde 70'e çıkardıklarını söyleyen Erdoğan, “Geldiğimizde yerli olarak yüzde 20, ama şimdi yüzde 70 ‘e varan üretimi savunma sanayimiz yakaladı. Bugün Türkiye milli güvenliği için kimin ne dediğine bakmadan istediği gibi operasyon yapabiliyorsa bunu savunma sanayine borçluyuz. İnşallah kendi savaş uçağımızdan her türden motorumuza kadar tüm savunma sanayi ihtiyaçlarımızı kendi imkanlarımızla üretebilir hale gelmemiz çok yakındır” sözlerini kaydetti.

Burcu Keskin


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1