Diyanet İşleri Başkanından Eleştirilere Cevap!

Yargıtay Yeni Hizmet Binası açılışında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş dua ederken Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın da üstünde cübbesi bulunurken duaya eşlik etmesi tepkilere sebep olmuştu. Erbaş eleştirilerle alakalı olarak, “Önderler olarak boş alan bırakmamamız lazım. Adaletsiz İslam olur mu?" yorumunda bulundu.

Diyanet İşleri Başkanından Eleştirilere Cevap!

Başkan Ali Erbaş, İmam Hatipliler Derneği ÖNDER'ce bu yıl Aksaray Üniversitesi’nde organize edilen 18’inci İmam Hatipliler Kurultayı’nda açıklamalarda bulundu.

Hürriyet'ten Fatma Aksu'nun haberine göre, adaletin günümüz dünyasının ihtiyaç duyduğu en önemli değer olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ali Erbaş, “Dünyamız savaşlar, salgınlar, yoksulluk, terör gibi devasa sorunların kuşatması altında tarihin en zor dönemlerini yaşamakta. Maalesef İslam dünyasında dinin doğru anlaşılmamasını da kabul etmek zorundayız. Bunun pek çok sebebi var. İslam’ın küresel müdahalelere maruz kaldığını, herkesin yaşama hakkını hak olarak ilan eden İslam’ın muazzez yapısının, terör örgütlerince istismar edildiğini görüyoruz” ifadesini kullandı.

Erbaş, adli yıl açılışına katılmasıyla alakalı tepkilere de “Önderler olarak boş alan bırakmamamız lazım. Adaletsiz İslam olur mu? ‘İnanç, sokakta olmasın insanın içinde olsun, insanla Allah arasında olsun, evine, ticaretine, siyasetine, adaletine, yargısına yansımasın.’ Görüyorsunuz ortalığı ayağa kaldırıyorlar. İnançtan ayıklansın istiyorlar oraları adeta” şeklinde cevap verdi.

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2021, 16:45

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
VATAN EVLADI
VATAN EVLADI - 2 hafta Önce

Yav hocam sen bunlara ne bakıyorsun amaç başka sorsan laikliği tanımını yapamazlar

SIRADAKİ HABER