Doğan Şentürk'ten Tehdit İddialarına Cevap!

FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, bir gazeteye yaptığı açıklamada kendisi tarafından tehdit edildiğini iddia eden RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'e cevap verdi. Şentürk, "Eğer Sn. Başkan bu sözlerimi bir tehdit olarak algılıyorsa, neden suç duyurusunda bulunmadığını da merak ediyorum" ifadesini kullandı.

Doğan Şentürk'ten Tehdit İddialarına Cevap!

Açıklamasında sözlerinin tehdit olmadığını dile getiren Şentürk, Şahin'in sözlerini tehdit olarak algıladıysa neden şikâyetçi olmadığını sordu.

Şentürk'ün yaptığı açıklama şu şekilde:


"RTÜK Başkanı Sn. Ebubekir Şahin bir gazeteye verdiği röportajında kendisini tehdit ettiğimi belirtmiştir. Tehdit olarak saydığı konuşmamı FOX Ana Haber'de değil, 30 Ağustos Pazartesi günü "İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat" programında yaptım. "Sayın RTÜK Başkanı çifte standartlar ve adil olmayan cezalar karışında vicdanen rahat mı?" dedim. Bunu FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni kimliğimin yanı sıra Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin Başkan Yardımcısı kimliğimle ve Basın Yüksek Kurulu Üyesi kimliğimle söylediğimi de dile getirdim. Yayın kaydı RTÜK'ye ve Youtube'da da mevcut. İzlemesini öneriyorum. Eğer Sn. Başkan bu sözlerimi bir tehdit olarak algılıyorsa, neden suç duyurusunda bulunmadığını da merak ediyorum..."
 

Kaynak: T24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER