Duygu Delen'in Şüpheli Ölümünde Duruşma!

Gaziantep'te, Mehmet Kaplan'ın yanında balkondan 'düşerek' şüpheli şekilde yaşamını yitiren Duygu Delen’in davasının görülüyor. Dava öncesi açıklamada bulunan kadınlar,  "Hiçbir cinayeti şüpheli bıraktırmayacağız. Gerçekler açığa çıkana kadar mücadele edeceğiz" ifadesini kullandı.

Duygu Delen'in Şüpheli Ölümünde Duruşma!

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde, 13 Ağustos 2020 tarihinde 17 yaşındaki Duygu Delen’in şüpheli ölümüne ilişkin tutuklu sanık Mehmet Kaplan hakkında açılan davanın 5. duruşması Gaziantep 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Duruşma öncesi Gaziantep Demokratik Kadın Platformu, Kadın Meclisleri ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Gaziantep Adliyesi önünde açıklamada bulundu. Geçen duruşmada cinayet şüphesine dair delillerin toplanması henüz tamamlanmamışken sanık Mehmet Kaplan'ın ev hapsi şartıyla tahliyesine karar verildiğini hatırlatan kadınlar, itiraz üzerine sanığın yeniden tutuklandığını ve mahkemenin etkin bir kovuşturma sürecini titizlikle yürütmek zorunda olduğunu aktardı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Biz bu adliyede Duygu Delen için, Sezay Koçak için ve öldürülen bütün kadınlar için adalet mücadelesi vermeye devam edeceğiz. Hiçbir kadın cinayetini şüpheli bıraktırmayacağız. Duygu Delen davasında gerçekler açığa çıkana dek mücadelemiz devam edecek."

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 16:54

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER