Eba TV'de Öğrencilere Menderes'in İdamı İzletildi İlahi Dinletildi!

Eba TV'nin ortaokul öğrencileri için hazırlanan bölümünde Adnan Menderes’in idam sahnesinin detaylı şekilde animasyonla gösterilmesi tepki çekti.

Eba TV'de Öğrencilere Menderes'in İdamı İzletildi İlahi Dinletildi!

Koronavirüs salgını nedeniyle okulların tatil olmasının ardından uzaktan eğitime geçildi. Uzaktan eğitim sisteminin derslerinin yayınlandığı TRT Eba TV’nin ortaokul öğrencilerine yönelik derslerinde 27 Mayıs Darbesi’nin ardından Yassıada yargılamaları sonrası idam edilen Başbakan Adnan Menderesin idam görüntüleri detaylıca izletildi.

Okulların bir haftalık tatilinin ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Gerekli altyapıyı ulusal ölçekte sağladık” dediği uzaktan eğitim bugün başladı. Selçuk bu sistem için Eğitim Bilişim Ağı EBA TV haricinde TRT kanallarının da kullanılacağını belirtmiş ve derslerin televizyon üzerinden de takip edilebileceğini açıklamıştı. Bugün online dersler için sisteme girişte veliler zorluk yaşadı.

Lise kanalında ilahi söylendi

“Ara Nağme” denilerek lise öğrencileri için hazırlanan kanalda ilahi söylendi. EBA TV’nin ortaokul kanalında ise dersin başlamasına 5 dakika kala çocuklara Adnan Menderes belgeseli gösterildi.

Belgeselde Menderes’in idamı da detaylı şekilde işlendi. Söz konusu görüntüler sosyal medyada da tepki çekti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 14:52

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1