Eğitmen Kadına, Patronu Tecavüz Etti!

Endüstriyel dağcılık firmasında eğitmen olan Funda T., patronu Kemal A.’nın kendisine tecavüz ettiğini belirterek suç duyurusunda bulundu.

Eğitmen Kadına, Patronu Tecavüz Etti!

İstanbul Esenyurt’taki bir endüstriyel dağcılık firmasında 4 aydır yardımcı eğitmen olarak çalışan Funda T. (30), sınavların ardından yapılan kutlamalardan birine patronunu ısrarı ile katıldı ve burada alkol aldı.


İddiaya göre; Funda T., eve gitmek isteyince patronu Kemal A. yolda da Funda T.’yi yolda içki içmeye zorlamayı sürdürdü. Daha sonra Kemal A., “Seni eve götüreceğim” diyerek ayakta durmakta güçlük çeken kadını otomobiline bindirirken, Esenyurt’taki ofislerine götürdü. Genç kadını eğitim alanındaki minderlere sürükleyen Kemal A., burada Funda T.'ye tecavüz etti.


Funda T. avukatı aracılığıvile Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na Kemal A. hakkında ‘cinsel saldırı’ suçundan suç duyurusunda bulundu.


Funda T. Hürriyet’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


“Olay sonrası patronumun kardeşi olan erkek arkadaşıma olayı anlatmak için iş yerime gittim. Patronum bana, ‘Niye soğuk davranıyorsun ki Vegas’ta olan Vegas’ta kalır’ dedi. Kendimi suçlamaya başlamıştım. ‘Niye içtin’ deyip duruyordum. Bir arkadaşım bana bunun bir tecavüz olduğunu ve suç duyurusunda bulunmam gerektiğini söyledi. İzmir’de firmanın merkezine gidip diğer patronlara yaşananları anlattım. ‘Burası Türkiye dava açsan da bir şey olmaz’ dediler. İstifamı verip çıktım. Bu adam bunu başka bir kadına da yapabilir. Tek istediğim cezalandırılması.”

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021, 09:31

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER