Ehliyet ve Kimlik Birleşiyor! İçişleri Bakanı Tarihi Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ehliyet bilgilerinin çipli kimlik kartları ile birleştirilmesi projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Ehliyet ve Kimlik Birleşiyor! İçişleri Bakanı Tarihi Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ehliyet bilgilerinin çipli kimlik kartları ile birleştirilmesi projesi hakkında açıklamalarda bulundu. "Gelecek Evinde Şekillenecek" projesinin online açılışına katılan Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı'nın teknolojik altyapısı hakkında bilgiler vererek yürütülen projeleri anlattı.

Süleyman Soylu yaptığı açıklamada "Cuma gününden itibaren Allah nasip ederse başlatıyoruz. Ehliyeti kimliğimizin içerisine yüklüyoruz. Yani vatandaşımız artık hem ehliyetini hem kimliğini taşımak zorunda kalmayacak. Bizim polislerimiz de denetleme yaparken 'ehliyetin yoksa sana ceza yazarım' demeyecek. Cebimizde artık çok kart olmayacak. Becerebilirsek e-imzayı, banka kartlarını, SGK ve sağlık bilgilerini de bunun içerisine koyacağız. İçerisinde parmak izinin olduğu, biyometrik resimlerin olduğu bir kartı sağlayacak yüksek kabiliyete sahibiz." dedi.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamasında ayrıca acil çağrı numaralarını tek bir çatı altında toplayan 112 Acil Çağrı Merkezi sisteminin 45 ilde başarıyla hayata geçirildiğini belirtti ve uygulamanın 2021 yılının haziran ayında 81 ilin tamamında hayata geçirileceğini söyledi.

Emre Fırtına

Burcu Keskin

YORUM EKLE
YORUMLAR
isimsiz adam
isimsiz adam - 2 gün Önce

yine soyacaklar alacaklar para

SIRADAKİ HABER

banner1