Emniyetten CHP'li Özkoç ve Bazı İsimler Hakkında Suç Duyurusu

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Kolombiya'da yakalanan ve Türkiye'ye gönderileceği öne sürülen 4 ton 900 kilogram kokaine yönelik, Kolombiya adli makamlarının, Adalet Bakanlığından herhangi bir adli yardımlaşma talebinin olmadığını aktardı. Emniyet, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve bazı isimlerle alakalı suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Emniyetten CHP'li Özkoç ve Bazı İsimler Hakkında Suç Duyurusu

Genel Müdürlük tarafından yapılan açıklamada, Adalet Bakanlığı üzerinden Kolombiya'ya iletilen adli istinabe talebine, bu ülkenin adli makamları tarafından bugüne kadar herhangi bir yanıt verilmediği aktarıldı.


"Kolombiya adli makamlarının, Adalet Bakanlığımızdan herhangi bir adli yardımlaşma talebi olmamıştır" bilgisi paylaşılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:


"Kolombiya narkotik biriminden alındığı söylenen İspanyolca belgede, 22 Eylül 2021 tarihinde Türkiye'ye adli istinabe talebinde bulunulduğuna ilişkin bir ifade yer almamaktadır. Sosyal medya üzerinden atılan iftiralarla, devletimizi küçük düşürmeye çalışan, itibarına zarar veren, organize suçlar ve uyuşturucu ticaretine yönelik mücadelesini zafiyete uğratmaya çalışan başta CHP Grup Başkanvekili Sayın Engin Özkoç olmak üzere bazı isimler hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır."


Açıklama ile beraber, İspanyolca belgelerin Türkçe tercümesi de yayımlandı.

Kaynak: T24
 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2021, 11:58

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER