Erdoğan'dan CHP'ye: Milletim Onlara Böyle Bir Fırsat Vermez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale’de son tabliye yerleştirmesi yapılan yeni köprünün önünde açıklamalar yaptı.

Erdoğan'dan CHP'ye: Milletim Onlara Böyle Bir Fırsat Vermez

Erdoğan, “Dünyanın tarihinin en ciddi lojistik krizlerinden birini yaşadığı böyle bir dönemde böyle bir projeyi hayata geçirmemiz önemlidir. Artık üç. Kıtadaki tüm kara, deniz, demir hava yollarının ülkemizden ve elbette boğazlarımızdan geçmeye başladığı bir döneme giriyoruz” dedi.

Ana muhalefet partisi CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kanal İstanbul için büyükelçilere ve iş insanlarına yaptığı çağrıyı hedef alan Erdoğan, "Devletlerde süreklilik esastır. Zaten bunların iktidar yüzü görmeye imkanları olmayacak. Milletim onlara böyle bir fırsat vermez. Bu ülkede dikili bir ağacı olmayan bu muhalefetin bir defa 2023’te iktidarı almak gibi bir imkanları da olmayacaktır” dedi. Erdoğan, “Dolayısıyla dünyayı bu şekilde tehdit etmek, devletlerin sürekliliğini bir kenara koyarak, ‘Sakın ha buna girmeyin, girerseniz paranızı filan alamazsınız’ yaklaşımına girmeleri bunların bir defa devlet yönetiminde ne kadar cahil olduklarını ve bu ülkeye de ne kadar büyük bir ihanet içinde olduklarının en güzel ifadesidir. Eğer bir şeyi görmek istiyorsak bunların başkanlığını elinde bulundurdukları belediyelerde ne yapıyorlar bunlara bakın. Su konusunda verdikleri sözleri, ucuz su, elektrikte verdikleri sözler. Hangi birini tuttular? Hiçbir şey yok. Şimdi aynı şekilde inşası süren hızlı tren yolu hatlarımızı tamamlayarak ülkemize sınıf atlatıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Milliyet

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER