Eski Kocasının Katlettiği Aylin Hayriye Alkutay, Ülkü Ocakları Yöneticisi Çıktı

Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde önceki akşam saat 22.00 sıralarında meydana gelen olaya göre ailesiyle birlikte yaşayan Hayriye Alkutay (30), eski eşi Mustafa Ayata tarafından kurusıkıdan bozma tabancayla öldürüldü. Alkutay'ın iki kardeşi de yaralandı.

Eski Kocasının Katlettiği Aylin Hayriye Alkutay, Ülkü Ocakları Yöneticisi Çıktı

Saldırı sonrası olay yerinden kaçan Mustafa Ayata, suç aleti silahla birlikte polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı. Alkutay'ın cenazesi morga kaldırılırken, yaralı kardeşleri de hastaneye götürüldü. Hayriye Alkutay'ın 2 yaşında bir erkek ve 4 yaşında bir kız çocuğu olduğu kaydedildi. Mustafa Ayata'nın ise Bursa'da bir Konut sitesinde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi.

ÜLKÜ OCAKLARI YÖNETİCİSİ

Öte yandan Aylin Hayriye Alkutay'ın Döşemealtı Ülkü Ocakları yöneticisi olduğu ortaya çıktı. Ölüm haberi ülkücü camiayı yasa boğarken, MHP'den de başsağlığı mesajı geldi. MHP'nin resmi sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, "Eski eşinin saldırısı sonucu hayatını kaybeden Döşemealtı Ülkü Ocakları yöneticisi #AylinAlkutay'a Allah'tan rahmet, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2021, 12:39

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER