EVLİ KIZ KARDEŞLER PUBG OYUNUNDA TANIŞTIKLARI ADAMA KAÇTI

Kütahya'da, eşlerine yazılı notlar bırakarak evden kaçan iki kız kardeş, PUBG oyununda tanıştıkları H.Y. isimli şahsın Osmaniye'deki annesinin evinde bulundu.

EVLİ KIZ KARDEŞLER PUBG OYUNUNDA TANIŞTIKLARI ADAMA KAÇTI

Kütahya'da, eşlerine yazılı notlar bırakarak evden kaçan iki kız kardeş, PUBG oyununda tanıştıkları H.Y. isimli şahsın Osmaniye'deki annesinin evinde bulundu.

Kütahya'da, 4 yıllık evli olan Ayşen Daşgın (22) eşine, "Benimle ilgilenmedin kahvelere gittin. Evlilik buraya kadar" yazılı not bıraktı. Kardeşi R.K. (17) ise 1 yıllık evli olduğu eşine, "Gittiğin işten dolayı değiştin, seni istemiyorum" yazılı notu bıraktı. İki kız kardeş, son yılların en popüler oyunlarından biri olan PUBG isimli oyunda tanıştıkları H.Y. isimli, şahsın yanına kaçtı. Kız kardeşlerin eşleri emniyet birimlerine ihbarda bulunarak eşlerinin bulunmasını istedi. 


Olayın ardından, Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 11 Eylül günü Kütahya'da ikamet ederken not bırakarak evden kaçtıkları ve emniyetçe kayıp olarak arandıkları öğrenilen Ayşen Daşgın ve R.K. isimli evli kız kardeşlerin, Adnan Menderes Caddesi üzerinde bulunan H.Y'ye ait iş yerinde oldukları ihbarının geldiği belirtildi. Açıklamada, iş yerinde yapılan aramada şahıslara rastlanmadığı, H.Y'nin ise kız kardeşleri tanıdığını söylediği ifade edildi. Açıklamada: "H.Y. isimli şahıs ile yapılan görüşmede, her iki kadını tanıdığını, kendisinin arkadaşı olduklarını, kendileri ile sosyal medya üzerinden tanıştıklarını ve annesine ait evde annesi ile birlikte kaldıklarını beyan etmesi üzerine ekiplerimiz tarafından yapılan araştırmada kayıp olan R.K. ve A.D. isimli kişilerin belirtilen adreste oldukları tespit edilmiştir" bilgilerine yer verildi.

Şüpheli H.Y. ile kayıp olarak aranan Ayşen Daşgın’ın Çarşı Polis Merkezi Amirliğine, yaşı küçük R.K'nin de gerekli yasal işlemler için Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edildiği belirtilerek, şu değerlendirmede bulunuldu: "Kayıp olarak aranan her iki bayan verdikleri ifadede kimsenin kendilerini zorla alıkoymadığını, darp edilmediklerini ve kendi rızaları ile Kütahya'dan Osmaniye'ye geldiklerini beyan etmişlerdir. Gerekli işlemlerin ardından yaşı küçük R.K. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne teslim edilmiştir. A.D. bilgisi alındıktan serbest bırakılmış, şüpheli H.Y. ise gerekli adli işlemlerin ardından serbest bırakılmıştır."

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 12:06

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER