'Fesat' Operasyonunda 87 Kişi Adliyede

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün açtığı ihalelere fesat karıştırıldığı iddialarına yönelik yapılan çalışmalar sonucu operasyon gerçekleştirilmiş, 200’e yakın kişi gözaltına alınmıştı.

'Fesat' Operasyonunda 87 Kişi Adliyede

Açılan ihalelere ‘‘fesat karıştırma’’ ve ‘‘devleti zarara uğratma’’ iddiasıyla gözaltına alınan ve aralarında görevden alınan eski il milli eğitim müdürünün de bulunduğu 87 şüpheli adliyeye sevk edildi.


Devletin yaklaşık 60 milyon TL zarara uğratıldığı iddiasıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, aralarında yolsuzluk şebekesinin lideri olduğu iddia edilen T.B., 4 gün önce görevden alınan eski İl Milli Eğitim Müdürü V.D. ve kendisi gibi açığa alınan yardımcıları ile müteahhitlerin de bulunduğu 200'e yakın şüpheliyi gözaltına aldı.


VEDA MESAJI YAYIMLADI


Gözaltına alınanlar arasında yer alan il milli eğitim müdürü Veysel Durgun, gözaltına alınmadan iki gün önce Twitter hesabından ''veda mesajı'' yayımlamıştı.

Durgun'un mesajı şu şekilde: 


“Yaklaşık üç yıldır yürütmekte olduğum Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden bugün itibariyle ayrılıyorum. Bu süre içerisinde; müdür yardımcılarım, şube müdürlerim, ilçe müdürleri ve yöneticilerim, okul müdürü ve müdür yardımcılarım, öğretmen arkadaşlarım, tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte Adana’ya ibadet aşkıyla hizmet etmenin çabası içerisinde olduk.


Görev sürecimin başından itibaren desteklerini hep yanımda hissettiğim başta Sayın Valime, Adana Milletvekillerime, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına, Basın Yayın Kuruluşlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, tüm Milli Eğitim camiasına ve bütün Adanalılara sevgi, saygı ve güven üzerine inşa ettiğimiz iş ve çalışma heyecanımıza sürekli destek ve katkılarıyla güç katan tüm paydaşlarımıza, sonsuz teşekkür ederim.”

Kaynak: T24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER