Görevden Alınan Müdür Yardımcısına 'Çocuk İstismarı' Davası

İzmir Bornova'da bir ortaokulda müdür yardımcısı olarak görevli olan 40 yaşındaki  E.D. hakkında, oturduğu sitenin lobisinde karşılaştığı, yaşları 14 ve 15 olan iki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla dava açıldı. E.D., İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce başlatılan idari soruşturma kapsamında görevinden uzaklaştırıldı.

Görevden Alınan Müdür Yardımcısına 'Çocuk İstismarı' Davası

Bornova'daki bir ortaokulda müdür yardımcısı olarak görevli E.D., 30 Haziran'da Mevlana Mahallesi'nde bulunan sitedeki evine gitti. Alkollü olan E.D., sitenin lobisinde karşılaştığı 2 kız çocuğunun  yanına yaklaşıp,  onları evine çağırdı. Durumu öğrenen aileler E.D. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunup, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikâyet dilekçesi verdi. Gözaltına alınan E.D., ifadesinde suçlamaları kabul etmedi, serbest bırakıldı. E.D., hakkında İzmir 50'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'çocuğa cinsel taciz' suçundan dava açıldı. Şüpheli ayrıca Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce başlatılan idari soruşturma kapsamında, görevinden uzaklaştırıldı.

UYUŞTURUCU CEZASI


E.D.'nin hakkında daha önce 'kamu görevlisine hakaret ve tehdit' suçundan 33'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılmış olan bir davanın sürdüğü, uyuşturucu kullanmak suçundan aldığı bir cezayla ilgili de erteleme kararı olduğu bildirildi. İ.S.Ö'nün aile avukatı Özge Kalyoncu Yılmaz, sanık E.D., hakkında adli kontrol hükümlerinin uygulanması gerektiğini belirtip, "Sanığın çalıştığı yeri göz önüne alındığında bu durum normalden daha fazla tehlike teşkil ediyor. Her ne kadar uzaklaştırma kararı verilse de görevi fiilen devam ediyor. Hala memurluk haklarına da ulaşabiliyor. Mahkeme, adli kontrol kararını da kaldırdı. Buna da itiraz ettik" sözlerine yer verildi.

Kaynak: T24


 

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER