GÜNDEMİ SARSAN EMLAK DOLANDIRICILIĞI İDDİALARI DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz dönemde gündeme getirdiğimiz emlak dolandırıcılığı/vurgunu iddialarının odağında olan Belma K. ve şirketleri hakkında mağdur edildiğini iddia eden yeni şikayetler gelmeye devam ediyor.

GÜNDEMİ SARSAN EMLAK DOLANDIRICILIĞI İDDİALARI DEVAM EDİYOR

Edinilen bilgilere göre, geçtiğimiz ay gündeme getirdiğimiz ve bir bankanın da dikkatleri üzerine çektiği emlak dolandırıcılığı "iddiaları" devam ediyor. Mağdur edildiğini iddia eden vatandaşlar, durumun devam ettiğini, Belma K.'nın şirketleri üzerinden yeni emlak, tesis alımlarının sürdüğü ve herhangi bir işlem yapılmadığını öğrendiklerini belirtti. Tek bir kişinin tüm yetkilere sahip olarak yine şirkete kayıtlı tek kişi olmak kaydıyla 1 yıl önce, sadece 1 milyon TL sermaye ile kurduğu holding ve sonrasında holdinge bağlı olarak açılan alt şirketlerin nasıl kısa sürede milyonlarca dolarlık alımlar yapabildiği dahi araştırılmadığı iddia edildi. Alt şirketler kurarak yine holdingde olduğu gibi tüm yetkilerin bir kişiye devredildiği ve bu şekilde alımlar yapılan olayda perde arkasından tüm operasyonu yönettiği iddia edilen Belma K.'nin 2011'de MHP'den, 2018'de ise İYİ Parti'den milletvekili olması, "siyaset tarafından mı korunuyor?" sorularına yol açtı.

Bahsi geçen alımların garantisini ise İngiltere merkezli olan ve kayıtlı adreslerinde herhangi bir yapılanmaları olmayan, sadece "sanal" olarak hizmet veren ve yine yeni kurulmuş Uniexpress Bank tarafından verildiğinin ortaya çıkması üzerine mağdur olduğunu iddia eden vatandaşlar yetkilileri göreve çağırdı. Mağdur olduğunu iddia eden vatandaşlar, "Direkt kesin bir yargıya varılsın demiyoruz, biz mağduruz ve yetkilerin sadece bu isimleri ve şirketleri araştırmasını talep ediyoruz. Zaten haklılığımız, mağduriyetimiz ve bu kişilerin çevirdiği dolap yetkililer tarafından yapılan inceleme neticesinde tespit edilecek." dedi. 

İddiaların sahibi olan vatandaşlar, Türkiye'de ticaret, bankacılık, emlak veya tesis, işletme alım satımları yapan veya yapmak isteyen firmaların incelenmesi, bir muhattaplarının olması, kayıtlı oldukları adreste bahsi geçen şirketleri temsil eden bir ofis olması gerektiği vurgulandı. Sermayesinin çok üstünde bir alım-satım veya ticaret yapmak isteyen şirketlerin ve/veya isimlerin kesinlikle araştırılması gerektiğini vurgulayan vatandaşlar, "Bu ülke kara para aklama cenneti değil!" dedi.

İLGİLİ HABER İÇİN YIKLAYINIZ

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYINIZ-2

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});