Hatay'da Kadına Satırlı Saldırı Olayında Valilikten Açıklama

Hatay Antakya'da, kendisini satırla kovalayan kişiden kaçan kadın, dükkân önünde tavla oynayanların yanına sığınıp, yardım talep etti. Tavla oynayanların müdahale etmemesi üzerine satırlı saldırgan, kadına defalarca vurdu. Valilik tarafından yapılan açıklamada, şüphelinin yakalandığı aktarıldı.

Hatay'da Kadına Satırlı Saldırı Olayında Valilikten Açıklama

Önceki gün saat 16.00 sıralarında, Antakya ilçesinde yaşanan olayda, kendisini satırla kovalayan kişiden kaçan, adı açıklanmayan kadın, dükkan önünde tavla oynayan 5 kişinin yanına sığınıp, yardım istedi.

Bu esnada sesleri duymasına rağmen yerinden kalkmayan, oyun oynamayı sürdüren kişiler, satırlı saldırgan karşısında oturmaya devam etti. Satırlı saldırgan, 5 kişinin gözü önünde kadına defalarca vurdu. Bu anlar, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi ve sosyal medyadan paylaşıldı.

HATAY VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Hatay Valiliği, görüntülere yönelik açıklama yaptı. Saldırganın yakalandığı, yaralı kadının da hayati tehlikesinin olmadığı aktarılan açıklamada, "Sosyal medyada görüntüleri paylaşılan Kadına Şiddet olayı ile ilgili, Valiliğimizce yapılan araştırmalar neticesinde olayın 08.10.2021 saat 16.00 sıralarında Antakya ilçemizde gerçekleştiği, şüphelinin emniyet birimlerimizin çalışmaları sonucunda yakalandığı, şiddete maruz kalan vatandaşımızın hayati tehlikesi olmadığı anlaşılmıştır.

Kadına yapılan her türlü şiddetin karşısında olmakla beraber, kadına verilen değerin, her türlü fayda ve beklentinin ötesinde, insan haklarının bir gereği olarak bilir, kadına yönelik şiddet tedbirlerini sıfır tolerans ilkesiyle hayata etkin şekilde geçirmek için tüm birimlerimizce çalışmaya devam ediyoruz
" denildi.

.Kaynak: İHA

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER