HDP İl Binasına Girerek Bir Kişiyi Öldüren Saldırgan Tutuklandı

Dün İzmir'de HDP İl Başkanlığı'nın da bulunduğu bir binaya silahla giren saldırgan, Deniz Poyraz isimli parti çalışanını öldürdü. Kısa süre sonra polise teslim olan Onur Gencer, ifadesinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

HDP İl Binasına Girerek Bir Kişiyi Öldüren Saldırgan Tutuklandı

İzmir'in Konak ilçesinde dün HDP İzmir İl Başkanlığının bulunduğu binaya giren Onur Gencer isimli saldırgan, parti çalışanı 6 kurşunla Deniz Poyraz'ıöldürdü. Binadan gelen silah sesleri üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi, bölge abluka altına alındı. Gencer, bir süre sonra polise teslim oldu.

DAHA ÖNCE KEŞİF YAPMIŞ

Olayın ardından saldırgan polisler tarafından gözaltına alınırken şüphelinin emniyetteki ayrıntılı ifadesi ortaya çıktı. Şüpheli Onur Gencer'in sorgusunda, saldırı öncesi bölgede keşif yaptığını söylediği belirtildi. Sosyal medyadan zaman zaman terör örgütü PKK sempatizanlarıyla tartışmalar yaşadığını belirten Onur Gencer, "PKK'dan nefret ediyorum. Zaman zaman sosyal medyada küfürleşiyoruz. Bina çevresine birkaç kez keşif için gittim. Binaya gittiğimde orada birkaç kişinin olabileceğini düşündüm" dediği öğrenildi.

TUTUKLANDI

Tabancayla 1 kişiyi öldüren ve iş merkezinde polis ekiplerince gözaltına alınan Onur Gencer'in Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen saldırgan, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

ÇANTASINDAN BIÇAK VE PARA ÇIKTI

Öte yandan saldırıyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Binanın bulunduğu yere taksiyle giden Onur Gencer'in elindeki çantada, bıçak ve bir miktar para olduğu öğrenildi. Gencer'in, saldırıyı Amerikan yapımı olan Ruger marka 9 mm tabancayla gerçekleştirdiği, şarjördeki 10 mermiyi de ateşlediği belirtildi.

Son Dakika! HDP il binasına girerek bir kişiyi öldüren saldırgan tutuklandıKaynak: SonDakika

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER