İkinci El Araç Satın Alan Talip Çetin, Büyük Şok Yaşadı!

Bursa'da yaşanan olayda otomobil pazarından ikinci el araç satın alan Talip Çetin, büyük şok yaşadı. Satıcıya güvenip ekspertiz yapmayan Çetin, gördüğü rüya üzerine aracı ekspertize soktu ve aracın ağır hasarlı olduğunu ortaya çıkardı. Araçta değişmeyen tek şeyin sahibi olduğunu belirten Çetin, olayla ilgili yasal takip başlattığını ifade etti.

İkinci El Araç Satın Alan Talip Çetin, Büyük Şok Yaşadı!

Bursa'da yaşayan Talip Çetin, kısa bir süre öne araç almaya karar verdi. Bunun üzerine Nilüfer Oto Pazarı'na giden Çetin, 2010 model bir araç beğendi ve araç sahibinden otomobil hakkında bilgi almak istedi. Çetin'in iddiasına göre araç sahibi B.U. kendisine 2 yıl önce aldığı ekspertiz raporunu gösterdi ve aracın 1 parça değişeni, güneş yanığı olduğu için de aracı komple boyattığını söyledi. Bunun üzerine Çetin, araç satıcısıyla 102 bin 500 liraya el sıkıştı. Satın alma işleminden sonra rüyasında aracın tavanının ekleme olduğunu ve kendisiyle dalga geçildiğini gören Çetin, soluğu otomobil ekspertizinin yanında aldı. Otomobilin 6 parça değişeni ve tavanın başka bir araçtan ekleme yapıldığını öğrenen Çetin, büyük bir şok yaşadı.

"ESKİ EKSPERTİZ RAPORUNA GÜVENDİM"

Satıcının elindeki ekspertize aldandığını belirten Çetin, "Ben 2 hafta önce 2010 model olan aracı Nilüfer Oto Pazarı'ndan satıcının sözüne güvenerek aldım. Bu aracın sahibi bana ekspertiz raporlarını gösterdi ve sadece değişenin sağ arka kapı olduğunu söyledi. Daha sonra test sürüşü gerçekleştirdik. Her şey hoşumuza gidince 102 bin 500 liraya anlaştık." dedi.

Aldığı aracın tek değişmeyeni eski sahibi çıktı

"ARACIN DEĞİŞMEYEN TEK PARÇASI SAHİBİYMİŞ"

Aracı aldıktan sonra günlerce rüyasında satıcıların kendisiyle dalga geçtiğini gördüğünü belirten Çetin, "Normalde 2010 model bir aracın herhangi bir kapısı açık olduğunda ikaz lambası yanar fakat benim aracım ön kapılar açıkken bu ikazı vermiyor. 2 gündür üst üste rüyalarımda sürekli benimle, nasıl ama? parçaları güzel ekledik mi? gibi cümlelerle dalga geçildiğini gördüm. Ben de bunun üzerine aracımı bugün ekspertize getirdim. Aracın değişmeyen tek parçası sahibiymiş" diye konuştu.

Aldığı aracın tek değişmeyeni eski sahibi çıktı

ARACIN ESKİ SAHİBİ İDDİALARI KABUL ETMİYOR

Telefonla aracı satın aldığı B.U.'yu arayan Talip Çetin, ikinci şoku da aldığı cevap karşısında aldı. Öyle bir kazayı yapmadığını belirten B.U., '10 gün önce aldığın arabayı o hale senin getirmediğin ne malum' cevabı alınca Çetin'in dünyası başına yıkıldı. Talip Çetin, şimdi konuyla ilgili yasal takibi başlatıp hakkını aramanın peşinde.

Kaynak: İHA

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});