İş İsteyen Kadına Sarkıntılık Eden AKP’li Yöneticiden Twitter Hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu TÜGVA’ya ait olduğu iddia edilen bazı ‘kadrolaşma listeleri’ ortaya çıkmış; gazeteci Metin Cihan, Twitter’dan paylaştığı belgeler için “TÜGVA belgelerini gazete haberi yapsaydım ‘paralel devlet yapılanması’ başlığı atardım” ifadesini kullanmıştı.

İş İsteyen Kadına Sarkıntılık Eden AKP’li Yöneticiden Twitter Hamlesi

TÜGVA, bu belgelerin gündeme gelmesinin ardından bir açıklama yaparak belgelerin gerçek olmadığını iddia etmişti.


TÜGVA’nın açıklamasının ardından belgeleri ortaya çıkaran Gazeteci Metin Cihan, yeni bir paylaşım yaptı.


Belgeleri kendisine sızdıran kişinin elindeki her şeyi göndermeye karar verdiğini belirten Cihan, ”tügva “yalan” demiş. hiç şaşırmadım. ne diyebilirler ki? gelen word ve excel dosyaları ekteki gibi. ayrıca pdf ve görüntü dosyaları var.

sızdıran kişi, az önce, elindeki her şeyi göndermeye karar verdiğini söyledi. bekliyorum. ikinci paralel devlet yapılanması deşifre oluyor” şeklinde yazdı.


Cihan, bu ifadelerinin ardından TÜGVA yetkililerine dair eline ulaştığını iddia ettiği belgeleri paylaşmayı sürdürerek AKP Yüksekova 5 ve 6. dönem ilçe başkanı Naci Bilici‘ye ait WhatsApp konuşmalarının görüntülerini takipçileriyle paylaştı. Bilici’ye ait olduğu belirtilen görüntülerde, Bilici’nin kendisinden iş isteyen bir kadına sarkıntılık ettiği görülüyor.


 

Kaynak: T24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER