İstanbul'da Terör Örgütü Operasyonu! 78 Milyon Kuzey Kore Wonu Ele Geçirildi

ML TİKKO Terör Örgütüne finansman sağladıkları ve para transfer ettikleri belirlenen 5 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin yakalandığı araçta 15 bin 701 adet 5 binlik banknot şeklinde 78 milyon 505 bin Kuzey Kore Wonu ele geçirildi. Operasyon anları da saniye saniye kameraya yansıdı.

İstanbul'da Terör Örgütü Operasyonu! 78 Milyon Kuzey Kore Wonu Ele Geçirildi

Başakşehir'de 25 Eylül'de içerisinde 2 şüphelinin bulunduğu araç, şüphe üzerine durduruldu. Araçta 15 bin 701 adet 5 binlik banknot şeklinde 78 milyon 505 bin Kuzey Kore Wonu ele geçirildi. 2 şüpheli hakkında da "Terörün Finansmanının Önlenmesi Kanununa Muhalefet" kapsamında adli işlem yapıldı.

5 ŞÜPHELİ KISKIVRAK YAKALANDI

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 şüphelinin ifadelerini alındı. 2 şüphelinin kurye oldukları, soruşturmaya konu paraları TKP- ML TİKKO Terör Örgütüne mensubu kişilerden aldıkları ve yine aynı örgüte mensup kişilere teslim edeceklerini tespit etti. Olay ile bağlantılı olduğu değerlendirilen ve örgütün finans kaynaklarının deşifre edilmesi amacıyla adli makamların talimatıyla 5 şüphelinin yakalanmasına yönelik bugün sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. Operasyonda 5 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

İSTANBUL'DA TERÖR ÖRGÜTÜNE OPERASYON; ARAÇLARINDA 78 MİLYON KUZEY KORE WONU ELE GEÇİRİLDİ

SORUŞTURMA ÇOK YÖNLÜ DEVAM EDİYOR

Gözaltına alınan kişilerin ikamet ve üst aramalarında çok sayıda dijital materyal, 1 adet tabanca, fişek, 1 adet para sayma makinasına el konuldu. Soruşturmanın çok yönlü devam ettiği öğrenildi.

İstanbul'da terör örgütü operasyonu! Şüphelilerin araçlarında 78 milyon Kuzey Kore Wonu ele geçirildiKaynak: DHA

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER