İstanbul'da Teyze ve Yeğen Evden Kaçtı!

İstanbul Esenyurt’ta, önceki sabah yaşadıkları evden ayrılan 14 yaşındaki Beyzanur Yoğun ile teyzesi 12 yaşındaki Canan Aslan'dan bir daha haber alınamadı. Evden kaçtıkları söylenen çocukların bulunması için polis ekipleri çalışma başlattı. 

İstanbul'da Teyze ve Yeğen Evden Kaçtı!

Esenyurt Fatih Mahallesi 1240. Sokakta bulunan apartmandaki dairede yaşayan Beyzanur Yoğun ile teyzesi Canan Aslan, önceki gün 09.00 sıralarında evden ayrıldı. Markete indikten sonra aniden koşmaya başlayan teyze yeğenden bir daha haber alınamadı. Yoğun ve Aslan'ın akrabaları, durumu polis ekiplerine haber verildi. Polis ekipleri arama çalışmaları başlatırken, akrabaları da her yerde iki çocuğu arıyor. Çocukların en son Başakşehir Bahçeşehir Gölet mevkiinde görüldüğü aktarıldı. Kızların kaçtıktan sonra Esenyurt'taki bir marketin önünde meyve suyu içtiği anlar ise iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. 

Beyzanur Yoğun'un babası Mehmet Yoğun, "Kızlar sabah saat 09.00 civarında evden çıkmışlar. O saatten beri elimizden geldiğince her yerde kızları arıyoruz. Herhangi biri tarafından kaçırıldığını veya birine kaçtığını da düşünmüyoruz. Benim düşünceme göre iki cahil kız kendine eğlence arıyorlar. İnşallah öyledir aklıma kötü şeyler getirmek istemiyorum. Çünkü böyle bir şeyi asla beklemiyorduk. Biz bulmak için çabalıyoruz fakat bulamadık bir türlü. Polis ekiplerine de başvurduk, inşallah kızlarımızı bulurlar" ifadesini kullandı.  

"ONLARA ASLA KIZMAYACAĞIZ"

Baba Yoğun, "Annesi sabah kalktığında kızlar evde yokmuş. Tahminimizce ondan 10 dakika önce evden çıkmışlar. Köşedeki marketten kendilerine maske almışlar ve el ele tutuşup meydana doğru koşmuşlar. Zaten güvenlik kamerası görüntüleri de var medyana doğru koşarken. İki tane çocuk. Akıllarınca eğlence ve macera için kaçmışlar. Buradan onlara sesleniyorum. Evinlerine dönsünler. Onlara asla kızmayacağız, dövmeyeceğiz. Sakın bir korkuları olmasınlar sadece geri eve dönsünler" dedi.

Kaynak: DHA

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER