İstanbul ve Ankara'da Eylem: "Hükümet İstifa" Sloganları!

Türkiye Komünist Partisi (TKP), dolar ve Euro kurlarındaki artıştan sonra Ankara Çankaya’nın Esat Mahallesi’nde eylem yaptı. "Hükümet istifa" sloganları atan gruba vatandaşlar da eşlik etti. İstanbul'da da Kadıköy, Kurtuluş, Pangaltı'da siyasi gruplar ve onlara eşlik eden vatandaşlar protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

İstanbul ve Ankara'da Eylem: "Hükümet İstifa" Sloganları!

TKP'nin çağrısıyla İstanbul Kurtuluş'ta toplananlara da polis müdahalede bulundu.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde de (ODTÜ) öğrenciler "Hükümet istifa" sloganlarıyla yürüdü. Polisin öğrencilere müdahalesi sonucu gözaltıların olduğu aktarıldı.
İstanbul Fenerbahçe'de vatandaşlar da tencere tavalar ile balkonlardan protestolara katıldı. Taksim Atatürk Anıtı'nın çevresi ile Taksim Meydanı'nın bir bölümü polis bariyeriyle kapatıldı. Taksim Atatürk Anıtı'nın çevresi ile Taksim Meydanı'nın bir bölümü, saat 20.00 sıralarında bazı grupların protesto eylemi girişimi üzerine polis bariyerleriyle yaya trafiğine kapatıldı. Türkiye Komünist Partisi de eyleme ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak ''Zamlarınızı da, yalanlarınızı da tanımıyoruz! Ekmeğimize, çocuklarımızın geleceğine sahip çıkacağız! Pahalılığa karşı ayağa kalk'' sözlerine yer verdi.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) İstanbul İl Örgütü, hayat pahalılığı ve ekonomideki son gelişmeler nedeniyle eylem çağrısı yapmıştı. Çağrı metninde "Yaşamımız, geleceğimiz için direnmek zorundayız. Şimdi ayağa kalkma zamanı! Bu akşam saat 20.00'de Kurtuluş Caddesi'nde buluşuyoruz" ifadeleri kullanılmıştı.


Kaynak: T24
 

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER