“Kadir Gecesi’nin Kadrini Bilelim, Gereken Önemi Gösterelim”

Siyasetin ve Türkiye’nin tanınmış iş insanlarından Osman Baylaz, Kadir Gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajında “Bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’nin kadrini bilelim, gereken önemi gösterelim” dedi.

“Kadir Gecesi’nin Kadrini Bilelim, Gereken Önemi Gösterelim”

Aslen Bingöllü olan ve Zaza lakabıyla ban salan Baylaz mesajında şu sözlere yer verdi ;  “Arınmak için, inancımızı, imanımızı geliştirmek için güzel bir imkân olan Ramazan ve Kadir Gecesi, ihya edilmesi gereken en özel ay ve gündür. Bu anlamda yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde, Kur’an’ın öğretisinden, faziletinden istifade etmeye özen göstermeliyiz. Sağlıkla ilgili yaşadığımız zorluklar ile hastalıklarla mücadele ettiğimiz şu süreçte Cenab-ı Allah’tan yardım niyaz etmeli, bu konuda elimizden gelen gayreti de göstermeliyiz” dedi.
Mesajında, Kadir Gecesi’nin şehre, ülkeye ve bütün İslâm alemine hayırlar getirmesini temenni eden Baylaz, “Bu pandemi süreci tez zamanda son bulsun, insanlara sağlık, huzur, mutluluk ve refah hakim olsun. Allah dünyamızı da ahiretimizi de güzel kılsın. Kadir Gecemiz mübarek, dualarımız da kabul olsun” dedi.

Kaynak: AHaberAjansi

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});