KANSERLE MÜCADELE EDEN NESLİCAN TAY HAYATINI KAYBETTİ

Kansere karşı verdiği mücadeleyle tanınan Neslican Tay, tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetti. 

KANSERLE MÜCADELE EDEN NESLİCAN TAY HAYATINI KAYBETTİ

Türkiye'nin umut ışıklarından biri olan ve 3 kez kansere karşı mücadele edip zaferle ayrılan Neslican Tay, dördüncü kez tekrar eden kanserine bu kez yenik düştü. Kansere karşı verdiği mücadeleyle tanınan Neslican Tay, tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetti. 

Henüz 21 yaşında hayata gözlerini yuman Neslican Tay, yaşam sevinci, hayata pozitif yaklaşımı ve asla pes etmemesiyle büyük küçük milyonlarca insana ve binlerce kanser hastasına umut olmuştu.

"ORGAN YETMEZLİĞİ SEBEBİYLE HAYATINI KAYBETTİ"

Genç kızın tedavi gördüğü hastaneden yapılan açıklamada, "Neslican Tay kızımız 6 Eylül 2019 tarihinde uzun süredir mücadele ettiği yaygın tutulum yapmış malign mezenkimal tümöre bağlı artmış olan semptomları nedeniyle hastanemize müracaat etmişti. Durumunun ağırlaşması üzerine 15 Eylül Cumartesi günü yoğun bakıma alınmıştı. Ancak süreç içerisinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle kendisini kaybettik. Allah'tan rahmet tüm sevenlerine sabırlar dileriz" denildi.BİNLERCE İNSANA UMUT OLDU

Rizeli bir anne ve Manisalı bir babanın kızı olan Neslican Tay, 1998 yılında Bursa'da doğdu, Fen lisesi mezunu olan Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize'de tamamladı. Üniversite sınavına iki hafta kala kansere yakalandığını öğrendi, araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican Tay, üniversite sınavına girdi ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji bölümünü kazandı."BACAĞIM YOK AMA YAŞAM SEVİNDİM VAR!"

2018 yılında kanser nedeniyle bir bacağını kaybeden ve kendisine Demir Kadın diyen Neslican Tay, Ayşe Arman'a verdiği röportajda söylediği; "Bacağım yok ama yaşam sevincim var!", "Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki... Çok daha fazlasıyım!" sözleriyle binlerce insana rol model oldu.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2019, 10:59

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7