Kılıçdaroğlu'ndan EYT Sözü

CHP lideri Kılıçdaroğlu, EYTlilerin sorunlarını çözeceklerinin sözünü vererek "Erdoğan ve iktidarı, Türkiye'nin bugüne kadarki hiçbir sorununu çözmedi" dedi.

Son günlerde Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın (EYT) sorunları sıkça tartışılırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili olarak "Yapmayacağım, seçim kaybetsem bile bu işte yokum." derken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın bu açıklamasına karşılık verdi.

Kılıçdaroğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın sorunlarını çözeceklerini belirterek, "Erdoğan ve iktidarı, Türkiye'nin bugüne kadarki hiçbir sorununu çözmedi, tam tersine sorun üretti. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına söz veriyorum, Türkiye'deki bütün sorunları, akılcı, tutarlı politikalarla istişare ederek çözeceğiz." dedi.

Birleştirici İş Dünyası Konfederasyonu'nun, (BİRKONFED) "Ekonomi Değerlendirme Toplantıları" başlığıyla düzenlediği programın ardından gazetecilerin EYT'ye ilişkin sorularını yanıtlayan ana muhalefet lideri, "Seçimi kaybetme noktasına gelmesi tabii Erdoğan'ın başarısızlığını gösteriyor. EYT'liler hiç meraklanmasınlar, onların sorunlarını çözeceğiz" diye konuştu.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sosyal Güvenlik Merkezleri toplu açılış törenindeki konuşmasında EYT konusunda yeni bir açıklama yaparak, "Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim başımıza erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödeyecek ve ödedi. Niçin erken emeklilik? Ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını en güzel şekliyle alsın. Erken emekli olup ikinci iş arayacak ve işsizliğin yükselmesine neden olacak. Bu hesap kötü bir hesaptır. Biz bunu politik hesaplarla yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum, beni bu yola teşvik etmeyin. Seçimi kaybetsek de olmayacak. İskandinav ülkelerinin hepsi erken emeklilik sistemiyle battı. Herkes vaktinde emekli olmalı." sözlerini kaydetmişti.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1