Kuşadası'nda İnsanlık Dışı Olay!

Kuşadası'nda, 'çoban melezi' cinsi 3 aylık 4 yavru sokak köpeğin cansız bedeni bulundu. Köpeklerden 4'ünün kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce önce zehirlendiği, 1 tanesinin ise derisinin baş kısmına kadar yüzüldüğü tespit edildi.

Kuşadası'nda İnsanlık Dışı Olay!

Kadınlar Denizi Mahallesi, Kemer Caddesi üzerindeki Nuri Küçükbayram Parkı çevresinde besledikleri 4 yavru sokak köpeğinin önceki gün yerde hareketsiz yattığını gören hayvanseverler, durumu Kuşadası Belediyesi'ne aktardı.

İhbar üzerine bölgeye Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı hayvan ambulansı olan 'Haybulans' ekipleri sevk edildi. Gelen ekipler, yaptıkları ilk incelemede yavru köpeklerden 4'ünün önce zehirlendiğini, ardından 1'inin derisinin baş kısmına kadar yüzüldüğünü tespit etti.

Yavru köpeklerin cansız bedenleri veteriner hekim kontrolünde Kuşadası Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne götürülürken, polis de olay ile alakalı soruşturma başlattı.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, açıklamasında yaşanan vahşeti kınayarak, "4 yavru köpeği öldürenlerin yakalanarak adalet önünde hesap vermesi için bizzat şikayetçi olacağım" dedi.

Kaynak: AA

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER