Manisa’daki Seri Kedi Katili’ 1 Can Daha Aldı

Manisa Turgutlu’da, 1 kedi daha bacakları kesilmiş olarak ölü bulundu. Son 22 günde bu şekilde cansız bedeni bulunan kedilerin sayısı, 5’e yükseldi. Emniyetin kurduğu özel ekip, şüpheli veya şüphelilerin tespit edilmesi için çalışmalarını devam ettiriyor.

Manisa’daki Seri Kedi Katili’ 1 Can Daha Aldı

Turgutlu’nun Selvilitepe Mahallesi’ndeki Hakan Uykan Parkı’nda, 29 Ekim’de bacakları kesik 2 kedi ölüsü bulundu. Turgutlu Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Seyhan Sallıtepe, biri yetişkin diğeri yavru olan, 4 bacağı da kesilmiş 2 kedinin görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaştı. Sallıtepe’nin bu paylaşımı kısa sürede yayılırken, kedileri katleden kişi veya kişilere hayvanseverlerden tepki geldi. 17 ve 18 Kasım’da da birer kedi daha 4 bacağı birden kesilmiş olarak ölü bulundu. Peş peşe ölü kedilerin bulunması ‘seri kedi katili’ olabileceği şüphesini akıllara getirirken, Turgutlu Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Seyhan Sallıtepe’nin şikayeti üzerine polis de soruşturma başlattı. Sallıtepe’nin şikayetçi olarak ifade vermesinden sonra Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Harun Tutak, kedi ölümlerinin meydana geldiği bölgeye giderek incelemeler yaptı.

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği bünyesinde dün kedi ölümlerinin şüpheli veya şüphelilerinin yakalanması için özel ekip oluşturuldu. 2’şer kişilik 6 polisten oluşan özel ekip, birden fazla kedinin ölü bulunduğu Selvilitepe Mahallesi’nde kamera kayıtlarını izleyip, detaylı incelemelerini devam ettirirken, üzücü bir haber daha geldi. Bu sabah Turgutlu Devlet Hastanesi otoparkında 1 kedi, yine 4 bacağı kesilmiş olarak ölü bulundu. Son 22 günde benzer şekilde ölü bulunan kedilerin sayısı, 5’e çıktı. Polis, hastanenin güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Şüphelinin, daha önce 4 kedinin ölü bulunduğu Hakan Uykan Parkı çevresinde önlem almış olabileceğini düşünerek, bu defa Turgutlu Devlet Hastanesi otoparkını seçmiş olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu aktarıldı.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2021, 14:10

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER