Melih Gökçek Savcıya İfade Verdi!

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, başkanlığı döneminde FETÖ/PDY'ye imar konusunda rant sağladığına dair şikâyeti için başlatılan soruşturma kapsamında savcıya ifade verdi.

Melih Gökçek Savcıya İfade Verdi!

Ankara Büyükşehir Belediyesi,  Melih Gökçek hakkında FETÖ/PDY’ye imar rantı sağladığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.


Suç duyurusundan sonra başlatılan soruşturma kapsamında Gökçek, soruşturmayı yürüten savcı tarafından ifadeye çağrıldı. Yaklaşık 2 saat ifade veren Gökçek, çıkışta açıklamada bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden farklı kişilerin suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Gökçek, "Türkiye’de özellikle FETÖ’cülükle suçlanacak olan son iki kişiden biriyim. Birincisi Sayın Cumhurbaşkanım ikincisi de ben. Ellerinde imkan olsa beni bir kaşık suda boğarlar. Bütün mesele 17/25 Aralık öncesine götürebilir miyiz götüremez miyiz? Bunun gayreti, yaptıkları iş bu. Suç uydurmuşlar, yalan iftira ama hepsine cevap verdim" şeklinde konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında suç duyurusunda bulunacağını dile getiren Gökçek, "Mesela ben FETÖ'cülerden birine rant verdiysem, o rantı hemen düzeltmesi lazım ama böyle bir şey yok. 117 dosya var, bunlar içinde FETÖ'cü olarak adlandırılan adam sayısı 3. Hani 117 FETÖ’cü vardı, hani ben bunlara rant temin etmiştim? Bu soruşturmaların sonucu çıksın, adalet yerini bulsun, ondan sonra hesap verme ona dönecek. İşin özetini söylüyorum, 'Acaba Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunur da 17/25 Aralık öncesine Sayın Tayyip Erdoğan'a işi sarkıtabilir miyiz' olayın altına yatan asıl amaç bu. Aslında bu bir FETÖ organizasyonudur" dedi.


Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2021, 11:44

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER