Metina'ya Kara Harekatı Başladı! Terör Örgütü PKK'ya Ait Hedefler Bir Bir Vuruluyor

Bölücü terör örgütü PKK'nın yuvalandığı Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesine yönelik kara harekatı başlatıldı. Özel Kuvvetlerin helikopterlerle indirildiği bölgede terör örgütüne ait hedefler vuruluyor.

Metina'ya Kara Harekatı Başladı! Terör Örgütü PKK'ya Ait Hedefler Bir Bir Vuruluyor

Kuzey Irak'ta Metina, Zap, Avaşin, Basyan ve Kandil'e operasyon düzenlendiği bildirildi. Operasyonda belirlenen hedefler havadan ve karadan vuruluyor. Operasyon kapsamında kara harekatı da yürütülüyor. Özel Kuvvetlerin de Metina bölgesine helikopterlerle indirildiği belirtildi. Özel Kuvvetlere Atak helikopterleri ve SİHA'lar destek veriyor.

HAREKAT MERKEZDEN TAKİP EDİLİYOR

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları operasyonu Harekat Merkezi'nden takip ediyor. Çok sayıda savaş uçağının yanı sıra silahsız ve silahlı insan hava araçlarının da (İHA/SİHA) katıldığı operasyonda terör örgütünün yuvalandığı sığınak ve barınaklarla, cephane olarak kullanılan mağaralar vuruluyor.

KANDİL BÖLGESİNE YOĞUNLAŞILDI

Kandil bölgesi de çoğunluğu Diyarbakır olmak üzere değişik üslerden kalkan F-16'larla vuruluyor. Hava taarruzlarından sonra Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerine Sikorsky ve Chinook tipi helikopterlerle kara unsurları indirildi.Kaynak: SonDakika

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7