Müslüme Bebeğinin Dedesinden İğrenç Savunma!

Türkiye, 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ın hayatını kaybetmesiyle sarsılırken, tutuklanan tek kişi olan Hasan Yağal'ın, Müslüme'nin boynundaki tükürük izi ile kendi DNA'sının örtüşmesi üzerine, "O benim torunum öpmüşümdür" şeklinde kendini savunduğu öne sürüldü.

Müslüme Bebeğinin Dedesinden İğrenç Savunma!

Karaman’dan kış mevsimini geçirmek için 10 Kasım’da Mersin Gülnar'a 175 metre rakımlı Yanışlı Mahallesi’ne gelen 7 çocuklu Yağal Ailesi’nin 6’ncı çocuğu Müslüme, saat 17.00 sıralarında ortadan kayboldu.

Arama çalışmalarının 10'uncu gününde olay yerinden yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta, bir komşusunca küçük kızın cansız bedenine ulaşılmıştı.

Gülnar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafındna yürütülen soruşturma kapsamında 8 aile üyesi gözaltına alınırken 7'si serbest bırakıldı. Küçük kızın babasının babası olan 70 yaşındaki Hasan Yağal ise çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Hürriyet gazetesinden Mesut Hasan Benli'nin haberine göre; şüpheli ölüme dair sır perdesi aralanmaya çalışılırken, soruşturmada yeni ayrıntılar belli oldu.

Anne Selvi Yağal ifadesinde, kocası askerdeyken kayınpederi, Müslüme’nin dedesi Hasan Yağal’ın tecavüzüne uğradığını, Müslüme’nin ablasının da onun çocuğu olduğunu öne sürdü.

Savcılığın talimatıyla Müslüme’nin ablasının DNA’sı ile dede Hasan Yağal’dan alınan DNA’nın bire bir örtüştüğü anlaşıldı. Savcılıkta ifade veren anne Selvi Yağal’ın "Kocamın haberi yoktu, bizi korkuttu, bir şey diyemedik" diyerek, yaşanılan bu olayı anlattığı aktarıldı.

Hasan Yağal’ın ise hakkındaki suçlamaları reddettiği kaydedildi. Müslüme’nin boynundaki tükürük izinin dede Hasan Yağal’a ait olduğu belirlendi.

Hasan Yağal’ın kendisini, "O benim torunum öpmüşümdür" diyerek kendini savunduğu öne sürüldü.

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2021, 11:50

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER