Müslüme'nin Gerçek Babası Dedesi Çıktı!

Mersin Gülnar'da kaybolmasının ardından cesedi 10 gün sonra bulunan Müslüme Yağal'ın (3) ölümüyle alakalı detaylar ortaya çıktı.

Müslüme'nin Gerçek Babası Dedesi Çıktı!

Müslüme'nin cesedinden Adli Tıp görevlileri tarafından alınan DNA örneği annesi ile uyumlu çıkarken babası ile uyumsuz çıktı. Küçük kızın DNA örneği ise dede Hasan Yağal ile uyumlu çıktı. Bu durum Müslüme'nin gerçek babasının Hasan Yağal olduğunu ortaya koydu. 3 yaşındaki Müslüme, Gülnar ilçesinde 10 Kasım'da ailesi kırsal alanda çadır kurduğu sırada kaybolmuştu. 


Müslüme'nin cesedinin bulunduğu gün jandarma ekipleri, annesi Selvi, babası Mehmet, dedesi Hasan Yağal, anneannesi, babaannesi, kardeşleri ve halasının da aralarında olduğu 9 yakınını gözaltına aldı. Anneanne Yağal, gece ifadesinin alınmasından sonra serbest bırakıldı. Şüpheli sıfatıyla gözaltında ve karakolda 3 gece geçiren şüpheliler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından 22 Kasım'da adliyeye sevk edildi. Müslüme'nin ölümünde 'şüpheli' sıfatıyla sevk işlemi yapılan dede Hasan Yağal, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, 7 aile üyesi ise savcılıkça serbest bırakıldı.


AÇIKLAMADA BULUNMUŞTU


Müslüme’nin cinayet şüphelisi dede Hasan Yağal’ın, küçük kızı bulunması için AKUT'a ait dronla yapılan arama çalışmalarını monitörden izleyerek, takip ettiği belirlendi. Bu süreçte gazetecilere açıklamada da bulunan Hasan Yağal, "O günden beri sağ olsun devletimiz, tüm gücüyle arıyor ama yok. Çocuk çok hareketliydi, çok akıllıydı" ifadesini kullanmıştı.


Kaynak: YeniCag
 

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER