Nisa Bebeğin Beyin Ölümüyle İlgili Çarpıcı Detay!

Pendik'te annesinin sokağa terk ettiği ve Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz'ın sütanneliğini yaparak hayata döndürdüğü Nisa bebeğin beyin ölümü gerçekleşti. Olay hakkında yürütülen incelemede, bebeğin beyin ölümünün nedeninin boğazına kaçan kusmuk benzeri bir madde olduğu belirlendi. Bu sebeple bebeğin Çocuk Bakımevi'nde bakımını yapan D.Y. hakkında ihmal iddiasıyla işlem başlatıldı.

Nisa Bebeğin Beyin Ölümüyle İlgili Çarpıcı Detay!

Pendik'te görev yapan Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz, 29 Mart 2022 tarihinde terk edilmiş bir bebek vakasına gitti. Durmaz, Nüfus Müdürlüğündeki kayıtlı ismi Ebrar Nil olan bebeğin aç olduğunu fark edip kendi bebeği gibi emzirdi. Ayrıca bebeğe Nisa Mihriban adını verdi.

BİYOLOJİK ANNE GÖZALTINDA

Polis bebeğin biyolojik annesi 20 yaşındaki Ebru S.'yi gözaltına aldı. Ebru S. polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Nisa bebeğin beyin ölümünde bakıcı ihmali! Çocuk Bakımevi görevlisi hakkında işlem başlatıldı

BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ

Nisa Mihriban bebek durumunun kötüleşmesi üzerine hastanede yoğun bakım servisine alındı. Yapılan tüm müdahaleye rağmen bebeğin beyin ölümü gerçekleşti.

Nisa bebeğin beyin ölümünde bakıcı ihmali! Çocuk Bakımevi görevlisi hakkında işlem başlatıldı

BAKIMEVİNDE "İHMAL" İDDİASI

Nisa Mihriban'ın beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine yapılan incelemede, bebeğin bakıldığı Çocuk Bakımevi'nde bakıcı ihmali olduğu anlaşıldı. İddiaya göre burada bebeğin bakımını yapan D.Y. adlı bir kadın hakkında ise "taksirle yaralama" suçundan işlem başlatıldı. Ölüm sebebinin boğazına kaçan kusmuk benzeri bir madde olduğu, bebeğin bakımını yapan D.Y.'nin ihmali olduğu iddiasıyla hakkında işlem başlatıldığı öğrenildi.

ASIL ADI EBRAR NİL'MİŞ

Nüfus kayıtlarına göre 3 Ocak 2022 doğumlu olan bebeğin, nüfus kayıtlarında isminin Ebrar Nil Sepetçioğlu olduğu öğrenildi. Bebeğin biyolojik annesi Ebru S.'nin Instagram'dan tanıştığı Murat Ç. ile olan ilişkisinden hamile kaldığı, 2019 yılında yaptığı imam nikahlı evlilikten ise 1.5 yaşında bir kız çocuğu daha olduğu öğrenildi. İmam nikahlı eşinden ayrıldıktan sonra kadın sığınma evlerinde kalan Ebru S.'nin, hamile olduğunu öğrendikten sonra Murat Ç.'yi aradığı ama 'Çocuk senden' deyince tepki gördüğü belirtildi.

Kaynak: İHA

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});