Onur Alp Eker’in Ölüm Sebebi Belirlenemedi!

Ankara’da, temmuzda Kurban Bayramı’nın ilk günü kaçan kurbanlığın peşinden giderek kaybolduktan 2 gün sonra cansız bedeni çalılık alanda dere yatağında bulunan tıp fakültesi öğrencisi Onur Eker‘in (20) ölüm sebebi tespit edilemedi.

Onur Alp Eker’in Ölüm Sebebi Belirlenemedi!

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi Onur Eker, Kurban Bayramı’nın 1’inci günü, Pursaklar ilçesinde dedesi Zühtü Erdoğan’ın (65) dağlık alana kaçan kurbanlık koyununu yakalamak için peşinden gidince kayboldu. Bayramın 3’üncü günü akşam saatlerinde kaybolduğu yerden yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta dere yatağının kenarında Onur Eker’in cansız bedenine ulaşıldı. Onur Eker’in cenazesi Ankara Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsiden sonra Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Onur Eker’in ölümü ile alakalı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Adli Tıp Kurumu’nca hazırlanan otopsi raporu dosyaya ulaştı. Raporda bedende ileri derecede çürüme sebebi ile yumuşak dokularda ayrıntılı travmatik değişim analizi yapılamadığı, iç organlarda ayrıntılı değerlendirme yapılamadığı, kan ve idrar elde edilemediğinden ayrıntılı analizlerin yapılamadığı belirtildi.

Raporda, “Tespit edilen etil alkolün çürüme ile oluştuğu dikkate alındığında; mevcut verilerle kişinin ölüm sebebi ve mekanizmasının bilinemediği değerlendirilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

AVUKATTAN AÇIKLAMA

Ailenin avukatı Tuncay Seven, Eker’in ölüm sebebine ilişkin yürütülen savcılık soruşturmasında önce Ankara Adli Tıp Kurumu’ndan rapor alındığını; ancak ölüm nedeninin tespit edilemediğini dile getirdi.

Avukat Seven, bunun üzerine kesim ölüm nedeninin belirlenmesi için dosyanın İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildiğini hatırlatarak, “Yapılan tetkikler sonucunda İstanbul Adli Tıp Kurumu tarafından düzenlenen raporda da Onur Eker´in ölüm sebebi ‘mevcut verilerle kişinin ölüm sebebi ve mekanizmasının bilinemediği’ gerekçesiyle ne yazık ki belirlenememiş, ‘negatif otopsi’ sonucu ortaya çıkmıştır. Yine merhumun bedeninde ölümüne yol açacak herhangi bir dış etken, bulgu, arı sokması tespit edilememiştir” şeklinde konuştu.

Seven, bu negatif otopsi raporu sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturmanın doğal ölüm sebebine bağlı olarak takipsizlik kararı ile sonlandırılacağının kendilerine bildirildiğini aktardı.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2021, 12:34

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER