Otogardaki 80 Dükkanı Sel Bastı! Otogar Esnafı, İBB'yi Suçladı

İstanbul'da etkili olan yağış nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'ndaki 80 dükkanı su bastı. Büyük zarara uğradığını söyleyen esnaf ise su baskınını, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı asfalt çalışmasına bağladı.

Otogardaki 80 Dükkanı Sel Bastı! Otogar Esnafı, İBB'yi Suçladı

İstanbul'da etkili olan yağmur nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın alt katlarında bulunan yaklaşık 80 dükkanı su bastı. İş yeri çalışanları kendi imkanlarıyla içeride biriken suyu tahliye etmeye çalışırken, bir esnaf zararının 30 bin TL olduğunu söyledi. Geçtiğimiz günlerde otogara gidip incelemelerde bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bayrama kadar birçok hizmeti yetiştireceklerini söylemişti.

"ASFALTI KAZDIKLARI İÇİN BÖYLE OLDU"

Otogarın su basan katındaki lokantada çalışan Ali Öztepe, "Yukarıda asfalt çalışması vardı, ondan sonra su basmaya başladı. Biz de kendi imkanlarımızla naylon serdik, şu anda suyu çekiyoruz ama içeriyi su bastı. Mağduruz" dedi. Giyim mağazası sahibi Ahmet Koç ise "Geçen haftada burayı su bastı. Biraz malım battı bugün de aynısı oldu. Buna Büyükşehir Belediyesinin bir çözüm bulmasını bekliyoruz. Yağan yağmur suyunu biz çektik, çevreye kovalar koyduk. Asfaltı kazdıkları için bir aydır böyle oluyor daha önce böyle bir şey yoktu, ben 24 senedir buradayım" dedi.

"30 BİN LİRA MASRAFIMIZ VAR"

Otogarda elektronik mağazası olan Nuri Biçen de, "Elektronik eşya su aldığı zaman tamiri de olmuyor, kovalarla dükkanımızı koruyoruz. Su daha fazla dağılmasın diye önlem alıyoruz. İlk defa su basıyor, üst tarafları eşeledikten sonra burası su almaya başladı." diye konuştu. Vahdet Özgür de, "Koridordaki bütün dükkanlar su almış durumda, yukarıya asfalt yapıyorlar, bu asfaltın altına koruma atmadılar. Eski korumayı kaldırdılar, yeni koruma atmayınca da damlıyor. Serdikleri asfaltı kaldırıp koruma atmaları gerekiyor bunun durması için. 12 yıldır burada esnafım daha önce böyle bir şey yoktu. Bizim şu an da 30 bin lira masrafımız var" ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU SÖZ VERMİŞTİ

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz gün otogara gelerek çalışmaları incelemişti. İmamoğlu yaptığı açıklamada, "Arkadaşlar birçok fiziki işi, özellikle asfalt, boyama ve ulaşımla ilgili birtakım hizmetlerimizi bayrama kadar yetiştirecekler" demişti.

Kaynak: DHA

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1