Polisten Kaçarken Çelik Yelekle Yakalandı

Adana'da denetleme yapan polis ekibinin 'dur' ihtarına uymayıp otomobiliyle kaçan sürücü, yaklaşık 10 kilometre ileride yolu kesen devriye ekiplerince yakalandı. Yolcu konumunda bulunan Azat D.'nin üzerinden çelik yelek çıktı.

Polisten Kaçarken Çelik Yelekle Yakalandı

Merkez Sarıçam ilçesi D400 Karayolu’nda sabit yol kontrolü yapan polis ekibi, şüphelendiği otomobili durdurmak istedi.

Polisin ‘dur’ ihtarına uymayan sürücünün, yol kenarındaki dubaları devirerek hızla kaçtığı öne sürüldü. Polisin durumu telsiz anonsuyla bildirmesi üzerine otomobilin kaçış güzergahlarında önlem alındı.

Bir süre ara sokaklara giren sürücü, daha sonra merkez Yüreğir ilçesi Yenidoğan Mahallesi D400 Karayolu üzerindeki Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kameralarına takıldı.

Otomobil, Dedekorkut Mahallesi yakınlarında yolu kesen devriye ekiplerince yakalandı. Polis ismi henüz öğrenilemeyen otomobil sürücüsü ile araçtaki Azat D.’yi gözaltına aldı.

Otomobilde yapılan aramada herhangi bir suç unsuruna rastlanmazken, Azat D.’nin üst arasında tişörtünün altına çelik yelek giydiği gözlemlendi.

Cezaevinden çıktığını ve hasımları olduğu için çelik yelekle gezdiğini söyleyen Azat D. ve otomobil sürücüsü polis merkezine götürüldü. Otomobil ise detaylı incelenmek üzere Akıncılar Polis Merkezi’nin otoparkına çekildi.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2021, 15:00

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER