Portakal'dan Demirören'e: Zehir Zıkkım Olsun

Yaklaşık 12 milyon sızdırılmış belgeden oluşan Pandora Belgeleri içinde, Doğan Medya Grubunu satın alırken Ziraat Bankası’ndan aldığı krediyi ödememesiyle çok konuşulan Demirören Holding’in sahibi Yıldırım Demirören’in isminin de geçtiği ortaya çıktı. Konuyla ilgili paylaşım yapan gazeteci Fatih Portakal, “Aldığı kredileri ödemez, işten çıkardığının hakkını vermez, milletin üstünden para kazanır iş vergiye gelince avantaj sağlamak için parasını dışarıya uçurur. Yazıklar olsun! Zehir zıkkım olsun” ifadesini kullandı.

Portakal'dan Demirören'e: Zehir Zıkkım Olsun

“Sırada kim var?” şeklinde soran Fatih Portakal, şöyle yazdı:

“Bu #PandoraPapers’ta #Rönösans #ErmanIlıcak #MehmetCengiz şimdi #Demirören’i duyduk. Bu isimler tesadüf olamaz. Sıradaki vergi yüzsüzlerini aşağı yukarı tahmin edebiliyorum. Siz de tahmin ediyorsunuzdur! Bizleri şaşırtmayacaklar kanımca. Bekleyip görelim.

Bu ülkede kazan, ama vergiden yırtmak için vergi cennetlerinde şirketler kur, yatırımlar yap. Yerli ve milliyiz diyenlerin bu yaptıkları yasadışı olmayabilir. Ancak ahlaken tükenmişliğin göstergesi. Nereye kadar bu para hırsı? Ölmeyecekmiş gibi yaşamak tuhaf geliyor bana.”

Kaynak: T24
 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 11:46

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER