Saç Ekimi Skandalının Yaşandığı Hastanede Flaş Gelişme

Medicine Hospital'e saç ekimi için giden İbrahim Gül'ün örnek saç alımı esnasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği hastaneyle alakalı geçen hafta önemli bir gelişmenin yaşandığı anlaşıldı. Medicine Teknoloji ve Sağlık Yatırımları AŞ’nin konkordato davası açtığı tespit edildi.

Saç Ekimi Skandalının Yaşandığı Hastanede Flaş Gelişme

İşlemi yapan doktor Mehmet Albayrak tutuklanırken anılan hastaneyle alakalı geçen hafta önemli bir gelişmenin yaşandığı belirlendi.


Hürriyet'in haberine göre; Medicine Teknoloji ve Sağlık Yatırımları AŞ’nin konkordato davası açtığı tespit edildi. Bakırköy 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne sunulan dava dilekçesine göre şirketin borcu 607 milyon lira. Anılan borcun 450 milyon liraya yakın bölümü bankalara. Dava dilekçesine göre şirketin özel bir bankadan Euro cinsinden çektiği kredi, mali sıkıntıya girilmesinde önemli bir etken oldu. Dava dilekçesinde, kurlardaki artışın yanı sıra Korona virüs sürecinin mali yapıyı olumsuz yönde etkilediğinin altını çizdi.


Yapılan başvuru sonrası mahkeme, şirkete yönelik 3 aylık geçici mühlet karar verdi. Mahkeme, Dr. Evren Koç, Bağımsız Denetçi Deniz Akkaya Mar ile Muhasebe Uzmanı Figen Mengi Teker’i, geçici konkordato komiseri olarak atadı. Mahkemenin verdiği tedbir kararıyla beraber, şirket hacizlere karşı korumaya alınmış oldu. 82 milyon 500 bin TL ödenmiş sermayesi bulunan Medicine Hospital’in yüzde 97 hissesi Yusuf Elgörmüş’e, yüzde 3’ü ise Ramazan Metin’e ait görünüyor.


Medicine Teknoloji AŞ adına konkordato davasını açan Av. Tahir Keskinkılıç,  “Şirket olarak gecikmiş herhangi bir ödememiz yok. Ödeme güçlügü içinde değiliz. Ödemeleri düzenli hale getirmek için bu davayı açtık. Şirketin varlıkları, borç rakamından yüksek. Grubun çatı şirketi olan Medicine Teknoloji, hastanenin de bazı bölümlerini kapsıyor” ifadesini kullandı.

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 10:50

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER