Şanlıurfa Devlet Hastanesi'nde Görevli 5 Erkek, Engelli Bir Kadına Sistematik Cinsel Saldırıda Bulundu

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini öne sürerek bilgi veremeyeceklerini söyledi.

Şanlıurfa Devlet Hastanesi'nde Görevli 5 Erkek, Engelli Bir Kadına Sistematik Cinsel Saldırıda Bulundu

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Bilgi İşlem biriminde çalışan 5 erkek hakkında engelli bir kadını sistematik cinsel saldırıya maruz bıraktığı suçlamasıyla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı. Mezopotamya Ajansı'ndan Emrullah Acar'ın haberine göre; Urfa’da Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Bilgi İşlem biriminde çalışan ve yaşları 30 ile 40 arasında değişen C.İ., A.Ç., N.A., F.R. ile K.Ç., isimli erkekler 30 yaşındaki işitme engelli bir kadını sistematik cinsel saldırıya maruz bıraktı.

Faillerin, hasta olarak kaydı yapılan kadının iletişim bilgilerini mesai arkadaşlarıyla paylaşan personel ve beraberindeki 4 kişi olduğu öğrenildi. Hastanenin bazı polikliniklerinde yaşanan cinsel saldırı, personeller arasındaki tartışma sonucu ortaya çıktı. 

FAİLLERİN BİR KISMI GÖREVİNİN BAŞINDA

Hastane personeli, saldırının ortaya çıkması sonrası hastane yönetimi personellerden C.İ., A.Ç. ve N.A.’nın önce izinli olduğunu söyledi, gelen tepkilerin ardından ise C.İ., A.Ç. ve N.A. hakkında idari soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Fail oldukları beyan edilen C.İ., A.Ç. ve N.A.’nın Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde görevlendirilmek istendiği iddia edildi. Faillerden F.R. ve K.Ç.’nin ise hala görev başında olduğu öğrenildi.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: BİLGİ PAYLAŞAMAYIZ

Öte yandan bilgisine başvurulan hastane başhekimlik personeli, olayla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’nün soruşturması olduğunu ve bilgi paylaşamayacağını belirterek, İl Sağlık Müdürlüğü’ne yönlendirdi.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilisi ise, soruşturmanın devam ettiğini, basına bilgi paylaşamayacağını ifade etti. Soruşturmayı doğrulayan yetkili, olay sonucunda açığa alınan olup olmadığı bilgisini ise paylaşmadı. Yetkili, soruşturmanın tamamlanması sonrası İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açıklama yapılacağını aktardı. 

Kaynak: artigercek.com

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7