Sıcaklık Ortalamaları Mevsim Normallerinin Üzerinde

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden yapılan değerlendirmeye göre bu yılın kasım ayında ortalama sıcaklık diğer yıllara oranla arttı.

Sıcaklık Ortalamaları Mevsim Normallerinin Üzerinde

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden yapılan değerlendirmeye göre bu yılın kasım ayında ortalama sıcaklık Doğu Anadolu Bölgesi ile Gemerek, Zara, Kangal, Amasya, Bayburt, Osmancık, İspir, Oltu, Siirt, Diyarbakır, Batman, Şırnak, Kahta, Siverek, Cizre ve Birecik çevrelerinde mevsim normalleri civarında seyretti.

2019 yılı Kasım ayında ortalama sıcaklıklar Doğu Anadolu bölgesi ile Gemerek, Zara, Kangal, Amasya, Bayburt, Osmancık, İspir, Oltu, Siirt, Diyarbakır, Batman, Şırnak, Kahta, Siverek, Cizre ve Birecik çevrelerinde mevsim normalleri civarında, Iğdır çevrelerinde mevsim normallerinin altında gerçekleşirken, yurdun diğer bölgelerinde mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşti. Uzun yıllar Kasım ayı ortalama sıcaklığı 8.9°C iken, 2019 Kasım ayı 11.5°C olarak belirtildi. Kasım ayında en düşük sıcaklık -13.5ºC ile Özalp’ta, en yüksek sıcaklık ise 30.6ºC ile Adana’da tespit edildi.

Ege Bölgesi

Ege Bölgesi'nde ortalama sıcaklıklar, bölgenin tamamında mevsim normallerinin üzerinde seyretti. Bölgenin Kasım ayı uzun yıllar ortalama sıcaklığı 11.3°C iken, 2019 Kasım ayı 14.9°C olarak; en düşük ortalama sıcaklık 9.7°C olarak Kütahya’da, en yüksek ortalama sıcaklık ise 20.1°C olarak Bodrum’da tespit edilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 16:20

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1