Tedavi Olmaya Gittiği Hastanede Ambulansı Kaçırdı

Karaman'da tedavi için gittiği hastanenin önünden ambulansı kaçıran Rıza Y., aracın peşinden koşan şoför ve polis tarafından yakalandı. 

Tedavi Olmaya Gittiği Hastanede Ambulansı Kaçırdı

Olay, saat 22.00 sıralarında Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi önünde yaşandı. Tartıştığı kişi veya kişiler tarafından darp edilen Rıza Y., tedavisinden sonra taburcu oldu. Rıza Y., acil servis önünde beklediği sırada, bir ambulans trafik kazasında ağır şekilde yaralanan bir kişiyi hastaneye getirdi. Yaralı, ambulanstan indirilip acil servise alındı. Şoförün, yardım etmek için araçtan indiği sırada Rıza Y. de ambulansa binip çalıştırdı. Bu sırada acil servisin kapısına kadar yaralının taşınmasına yardımcı olan şoför, ambulansın çalıştırıldığını fark edince hızla geri döndü. Ancak Rıza Y. ambulansla kaçmaya başladı. Şoför, polis ve hastanenin güvenlik görevlileri ile beraber ambulansın peşinden koşup fazla uzaklaşmadan durdurdu.  Rıza Y., zorla ambulanstan indirildi.

"POZ VEREYİM Mİ?"


Gözaltına alınan Rıza Y.,  'Ambulansı neden kaçırdınız?' sorusuna, ''Kaçırmadım ki, beni eve götürün dedim. Götürmediler. Bende dedim, şununla biraz gideyim. Zaten duracaktım.” şeklinde yanıt verdi.. Eli kelepçeli bir şekilde polis aracına bindirilen Rıza Y., kameraya el sallayıp, ''Poz vereyim mi?'' şeklinde konuştu.


Rıza Y.'nin yapılan alkol testinde 2.25 promil alkollü olduğu tespit edildi. Ambulansı kaçırdığı ve trafik güvenliğini tehlikeye soktuğu için hakkında soruşturma başlatılan Rıza Y.'ye ayrıca alkollü araç kullanmaktan 1.340 TL idari para cezası uygulanıp, ehliyetine 6 ay süreli el konulduğu bildirildi.

Kaynak: İHA

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER