Termik Santrallere Filtre Takılmasının Ertelenmesine "Veto"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın termik santral düzenlemesini veto ettiğini MYK toplantısında açıkladı.

Termik Santrallere Filtre Takılmasının Ertelenmesine "Veto"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısına ilişkin yaptığı açıklamada, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen yasa ile ilgili, "Cumhurbaşkanımız düzenlemeyi doğru bulmamış ve veto etmiştir." dedi.

Türkiye’nin çeşitli illerine dağılmış durumdaki yaklaşık 15 termik santralin baca filtrelerinin takılmasını 2,5 yıl daha erteleyen kanun teklifi AKP ve MHP’lilerin oylarıyla kabul edilmişti. Meclis’teki muhalefet partileriyle benzer bir görüşü savunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 termik santralle ilgili Meclis’ten geçen düzenlemeyi veto etti. Düzenleme filtresiz 15 termik santralin 2,5 yıl daha bu şekilde çalışmasını ön görüyordu.15 termik santralin filtresiz olarak 2 yıl daha çalışmasını ön gören düzenlemenin TBMM'de kabul edilmesinin ardından tepkiler çığ gibi büyümüştü. Sözcü Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düzenlemeyi veto ettiğini MYK toplantısında açıkladı.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1