Tosuncuk'un Kaçmadan Önce Yaşadığı Ev Ortaya Çıktı

Kurucu olduğu 'Çiftlik Bank' üzerinden binlerce kişiyi dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranan, 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın, yurt dışına çıkmadan önce Bursa'da ikamet ettiği 80 metrekarelik bodrum katındaki evi ortaya çıktı.

Tosuncuk'un Kaçmadan Önce Yaşadığı Ev Ortaya Çıktı

‘Çiftlik Bank’ ile 2018 yılında, 132 bin 222 kişiden 1 milyar 139 milyon lira toplayarak yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranan Mehmet Aydın, geçtiğimiz günlerde Brezilya’da Sao Paulo Başkonsolosluğu’na teslim oldu. Yayınladığı video ile Türk yargısına teslim olacağını açıklayan Aydın, Sao Paulo’dan alınıp İstanbul’a getirildi.

TÜM MAL VARLIĞINI SATTI

‘Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın, Interpol’ün ‘en çok arananlar’ listesindeydi. Interpol’ün sayfasında yer alan bilgilere göre Aydın, ‘elektronik ortamda ödeme sistemleri aracılığıyla hırsızlık yapma’, ‘kooperatif kurarak insanları aldatma’, ‘suçunu finans etmek için organizasyon kurma’, ‘taahhüt vererek toplanan varlıkları aklama’ ve ‘vergi yasanın ihlali’ suçlamalarıyla aranıyordu.

Mehmet Aydın’ın ‘Çiftlik Bank’ı kurduğu sırada ikamet ettiği Bursa’nın Osmangazi ilçesindeki evi görüntülendi. Mahalle halkından alınan bilgilere göre, Aydın, yurt dışına kaçmadan önce Osmangazi ilçesinde 4 katlı bir binanın bodrum katında ikamet ediyordu. İddiaya göre Aydın, yurt dışına çıkmadan önce bütün mal varlığını sattıktan sonra, yaşadığı 80 metrekarelik bodrum katındaki dairesini de sattı. Ardından da yurt dışına yerleşti.

İŞTE O EV:

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2021, 16:57

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER