TRT Haber'in 'Tosuncuk' Haberini Avukat Yalanladı

TRT Haber'in "Tosuncuk" lakabıyla tanınan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın "Ailemle sorun yaşadığım için teslim oldum" iddiasına avukat Fatih Kuş, "Yok öyle bir şey. Kendisi daha ifade vermedi" şeklinde yanıt verdi.

TRT Haber'in 'Tosuncuk' Haberini Avukat Yalanladı

TRT Haber, ön görüşmedeki ilk ifadesinde Mehmet Aydın borçlarını ödeyeceğini söyledi. Borcu kadar alacakları da olduğunu belirten Aydın, borcunun büyük bir bölümünü ödediğini iddia etti..

Haberde, "Brezilya’dan gelirken yanında şirketiyle ilgili belgelerin dışında alacaklıların bulunduğu bir liste de getirdiği öğrenildi. Neden teslim oldun sorusuna da çok zorlandığını, ailesiyle sorun yaşadığını, ayrılık noktasına geldiğini, yurt dışında çevresinde de zorluklar çıkarıldığını söylediği öğrenildi" şeklinde yazıldı.

Avukat Fatih Kuş, Mehmet Aydın'ın aile baskısı nedeniyle teslim olduğu iddialarına, "Yok öyle bir şey. Kendisi daha ifade vermedi. İfade vermeden herhangi bir açıklama yapmayacağız" dedi. Tosun lakaplı Mehmet Aydın'ın elinde mağdurların listesi olduğu şeklinde çıkan haberlere ise, "Ona ilişkin de bir açıklama yapmayacağız. Henüz ifade vermedi, ifadesinde hepsine açıklık getirecek zaten. Sonrasında basın açıklaması yapacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2021, 09:40

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER