TÜGVA Belgelerinde 'Süleyman Soylu' İddiası

TÜGVA eski bir çalışanınca sızdırılan ve vakıf başkanının da kendi sistemlerinden sızdırıldığını kabul ettiği belgelere dair yeni bilgiler paylaşıldı. Buna göre, eski TÜGVA Bitlis İl Temsilcisi Cihad Veysel Aki, Tatvan Kaymakamlığı Toplum Aile Destek Merkezi’ne ait etüt ve kütüphane merkezinin kendilerine verilmesi için TÜGVA genel merkezine Süleyman Soylu’nun görevde olduğu 2017'de, bir yazı yazarak İçişleri Bakanı’nın ricacı olmasını istediği iddia edildi.

TÜGVA Belgelerinde 'Süleyman Soylu' İddiası

Cumhuriyet Gazetesi'ndeki habere göre, Aki’nin adının yer aldığı ve “Çözüm Raporu” başlığı altında sızan metinlerde İçişleri Bakanı’nın daha önce talimat verdiği ve Kalyoncu Holding’e bağlı Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın mütevelli heyeti üyesi Songül Kalyoncu’nun da araya girdiği iddiasına dair şunlar aktarıldı:


“Daha önceden talep ettiğimiz yerlerle alakalı İçişleri Bakanımızın talimatı olmasına rağmen genel başkanımızın yönlendirmeleri ile Songül Kalyoncu Hanımefendi’nin ricaları olmasına rağmen olumlu sonuçlar alamadık.”


Aki, sunulan belgenin tamamen kurmaca olduğunu belirterek iddiaları yalanladı. Aki, aynı dönemde kurumlara ait atıl yerleri kiralamak için taleplerinin olduğunu belirterek, “TÜGVA kamuya yararlı bir vakıftır. Bu noktada biz yaptığımız çalışmalarla alakalı devlette eğer kullanılmayan ve herhangi bir kurum tarafından talep edilmemiş bir yer varsa bunun tahsisi noktasında biz talepte bulunabiliriz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: T24
 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2021, 13:55

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER