TÜGVA'dan Yurt Öğrencilerine: Kişisel Bilgilerinizi Paylaşabiliriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucuları arasında yer aldığı Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) yurtlarında kalan öğrencilere imzalattığı sözleşmede, öğrencilerin kişisel verilenin sponsorlarla paylaşılabileceği belirtiliyor. Sözleşmede, kişisel verilerinin nasıl kullanıldığıyla alakalı bilgi istemesi halinde öğrencilerden ücret isteyebileceği aktarılıyor. 

TÜGVA'dan Yurt Öğrencilerine: Kişisel Bilgilerinizi Paylaşabiliriz

ANKA Haber Ajansı'ndan Tamer Arda Erşin'in haberine göre; TÜGVA’nın yurtlarında kalmak isteyen öğrencilere imzalatılan sözleşmede dikkat çekici detaylar bulunuyor. Sözleşmede, öğrencilerden toplanan kişisel verilerin sponsorlarla paylaşılabileceği, “Sponsorlara raporlama yapabilmek” ifadesi ile yer alıyor.

Sözleşmede yer alan ifadeler şu şekilde:

“Vakfın faaliyetleri hakkında bilgi vermek. Vakfın tanıtımı ve eğitim amacıyla vakfa davetinizi yapmak. Vakıf faaliyetlerini duyurabilmek. Vakfın faaliyetleri çerçevesinde konaklamanızı ve emniyetinizi sağlamak. Sosyal medyada öğrenci hikâyelerini paylaşmak.

Bilimsel araştırmalar, tez çalışmaları gibi alanlarda isteğe bağlı yardımda bulunabilmeniz amacıyla tarafınıza yönlendirmede bulunmak. Yasal yükümlülüklerin ve idari yetkili kurumların taleplerinin yerine getirilmesi amaçlı kayıtları tutmak. Sizleri yeterlilik ve güvenlik açısından değerlendirebilmek. TÜGVA’nın toplum üzerinde yaratmış olduğu sosyal etkiyi ölçebilmek.”

Sözleşmede, öğrencilerin TÜGVA’nın topladığı kişisel verileri ile alakalı sorularını cevaplarken ek maliyet doğması halinde bunun öğrenciden istenebileceği ise şu şekilde açıklanıyor:

“6698 sayılı Kanun kapsamında bizimle iletişime geçmek, geri bildirimde bulunmak, kanun kapsamında sayılı haklarınızı kullanmak ya da sorularınızı yöneltmek isterseniz, www.tugva.org/KVKKbaşvuruformu linkinden başvuru formunu doldurarak, işbu formda belirtilen usullerde vakfımıza başvurabilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde ücretsiz olarak başvurularınız sonuçlandırılacaktır; ancak ayrıca bir maliyet doğması halinde Vakıf’ın Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nca belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edebilme hakkı saklıdır."

Kaynak: ANKA

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 12:02

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER